Термін повірки лічильників води продовжили до 1 березняФото liter.kz

У Києві термін повірки квартирних приладів обліку споживання води буде продовжено до 1 березня 2015 року.

Як повідомляє сайт КМДА, такого компромісу дійшли міська влада з виконавцями комунальних послуг – ПАТ "АК "Київводоканал" та ПАТ "Київенерго".

"Прийнято рішення перенести кінцевий термін з 1 січня до 1 березня 2015 року. Ми прагнемо уникнути будь-яких черг та незручностей, що виникають під час масових звернень до установ та організацій, які займаються повіркою", – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Однак, якщо кияни не повірять лічильники до 1 березня, то нарахування плати за послуги з водопостачання цим споживачам буде здійснюватись за показаннями будинкових приладів обліку.

Пантелеєв наголосив, що встановлення та проведення повірки лічильників дозволить уникнути у подальшому випадків некоректних нарахувань оплати за водопостачання.

Крім того, мешканці міста сплачуватимуть лише за фактично спожиту послугу, що спонукатиме їх до економії.

Як відомо, раніше "Київводоканал" заявив, що нарахує додаткові куби води мешканцям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації.

У вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.

Згодом у "Київводоканалі" пояснили, що кияни без лічильників мусять платити за своїх сусідів, які шахраюють. Також водоканал нагадав, що мешканці мають повірити лічильники власним коштом. Повірка водоміра коштує від 43 до 120 гривень. 

Однак юристи відзначають, що дерти гроші з киян за повірку лічильника незаконно.

"Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця послуг, яким є ЖЕК", - пояснив "Українській правді. Київ" юрист.

28 листопада "Київводоканал" заявив, що готує нові розрахунки структури тарифу на холодну воду, які включають послугу повірки лічильників. Новий тариф обіцяли найближчим часом подати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

З 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%. Також з 1 липня зросла вартість теплопостачання Києва і квартплата (на 90%)

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ