На даху Будинку профспілок розпочали будівництво. ФОТОНа даху Будинку профспілок, який згорів у лютому, розпочалося будівництво.

Роботи тривають вже майже місяць, робітники встановили металеві балки і зводять стіни, пише "Сегодня".

У мерії Києва кажуть, що будівництво незаконне, бо дозволу на роботи ніхто не давав.

"Там з'явилася надбудова – і не тимчасові конструкції, а бетонні стіни! Ми підготували лист в Держархбудконтроль, щоб вони перевірили, на яких підставах ці роботи проводяться. Адже в департамент ніхто не звертався, проект не узгоджували, дозволів на будівництво не видавали", - запевнили у Головархітектури.

 

Але в Київській міській раді профспілок, в розпорядженні якого знаходиться частина даху Будинку запевняють, що будівництва ніякого немає, а на даху триває капремонт.

"Там ніякої надбудови немає – йде капремонт будівлі. Ось коли генпідрядник здасть об'єкт, тоді все й побачите", - заявив телефоном голова київських профспілок Валентин Мельник.

За його словами, перед початком капремонту була проведена експертиза будівлі. І нібито є висновки, на підставі яких і проводяться роботи. Які саме експерти давали такий документ, Мельник не сказав.

 

Іншу частину будівлі, яку займала Федерація профспілок України, досі прибирають будівельники.

"Вивозимо сміття. Можливо, наступного року розпочнеться реконструкція, але перед цим споруду обстежують фахівці", - розповів заступник голови ФПУ Євген Драпятий.

Влада від самовільної будови не в захваті.

"Передбачалося, що рішення, якою має бути будівля, буде прийнято, враховуючи результати відкритого конкурсу "Територія гідності ". Але склалася ситуація, за якої інтереси власників вищі за будь-які закони", - обурився головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Заступник голови КМДА Павло Рябікін додав, що будь-які роботи у Будинку профспілок мають обговорюватися з городянами.

"Поки невідомо, чи можна відновити будівлю – не було ж експертизи. Коли там розпочали будівництво, ми попередили, що цього робити не можна, і направили лист в ДАБК. Зараз багато хто плутає демократію з правом на свавілля. Це – якраз той випадок", - обурився Рябікін.

Він додав, що містобудівні умови на реконструкцію Будинку також поки не видавалися.

"Це означає, що будь-яка діяльність там незаконна. А якщо закон порушується, цим повинна зайнятися прокуратура", - додав Рябікін.

Фото "Сегодня"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ