Проїзд у Києві подорожчає восени – муніципальна газетаФото з ФБ Янченко

Проїзд у громадському транспорті столиці подорожчає восени. З ідеєю підвищення тарифу "принаймні до 3 гривень" виступили міські чиновники.

Про це пише муніципальна газета "Хрещатик".

Заступник голови КМДА Михайло Костюк на засіданні транспортної комісії зазначив, що підвищення проїзду до 3 гривень дасть можливість забути про "всі дотації на метро, крім капітального будівництва".

Муніципальна газета попереджає,що з осені подорожчає громадський транспорт. Скриншот з сайту "Хрещатика"

Він також додав, що варто почати брати гроші за проїзд учнів, створивши місячні проїзні, вартістю 30 гривень.

Водночас, як написала на своїй сторінці у Facebook депутат Київради від ДемАльянсу Галина Янченко, на комісії піднімалось питання збитковості КП "Київпастранс".

"Друзі, будьте готові, що незабаром покривати борги цього комунального підприємства будуть З ВАШОЇ КИШЕНІ", - написала Янченко.

Вона додала, що ""утечку" прибутків через напівлегальний нал, непрозорі фінансові та менеджерські проколи "Київпастрансу"  Костюк пропонує перекласти з хворої голови на здорову і скинутись дружненько киянам, щоб покрити борги громадського транспорту".

"Серед сюрпризів, що можуть чекати нас найближчим часом – 247 мільйонів гривень коштів платників податків на дотацію "Київпастрансу" (наступного тижня), підвищення проїзду в метро до 3 гривень (в перспективі, але не далекій), платний проїзд для учнів (проїзний в районі 30 грн/міс)", - написала Янченко.

На її думку, перш ніж перерахувати 247 мільйонів, варто все ж зрозуміти справжній обсяг не(до)облікованих коштів "Київпастрансу" і провести серйозний фінансовий аудит.

Зокрема, з’ясувати, куди дівається "нал" з маршруток, які належать "Київпастрансу", який обсяг грошей виручаєтсья від реклами на підвісках мереж і через брендування транспортних засобів та скільки грошей було отримано за розміщення МАФів на зупинках.

Як відомо, станом на 15 липня проїзд у метро коштує 2 гривні, у наземному транспорті - трамваї, автобусі, тролейбусі - 1,5 гривні. 

Навесні 2014 року подорожчав проїзд у маршрутках, зокрема, і тих, які обслуговує "Київпастранс". З 10 квітня поїздка у маршрутному таксі обходиться у 3,3-4 гривні. 

Українська правда. Київ
 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ