З 1 липня "Київенерго" позбудеться ЖЕКів. Відео"Київенерго" заключатиме прямі договори зі споживачами

"Київенерго" з 1 липня переходить на прямі договори зi споживачами щодо гарячого водопостачання та опалення.

Про це заявив гендиректор компанії Олександр Фоменко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"З 1 липня, згідно з законом №1198-VII (вiд 10 квiтня 2014), "Київенерго" є постачальником послуг з опалення та ГВП, переходить на прямі договори зi споживачами. 6 тисяч 800 будинків комунальної сфери взято на прямі договори, iншi – це ЖБК та ОСББ, якi самі ще не визначилися", - сказав вiн.

Як пояснив заступник директора з продажу ОП "Київськi тепловi мережi" Вадим Мучников, раніше жителі столиці платили за гарячу воду житлово-експлуатацiйнiй органiзацiї (ЖЕО), а вже остання перераховувала грошi "Київенерго". Часто ЖЕО значнi кошти затримувала у себе.

"Iз липня рахунки на оплату гарячої води, якi отримають кияни, виставлятимуться вже не вiд iменi ЖЕО, а вiд iменi "Київенерго" (поки що через Головний інформаційно-обчислювальний центр). Вiдповiдно, i кошти йтимуть "Київенерго", - сказав вiн.

Рахунки за опалення також виставлятимуться безпосередньо вiд iменi "Київенерго", але з моменту початку нового опалювального сезону в жовтнi.

До того жителям столицi все ще приходитимуть квитанцiї вiд ЖЕО, за якими вони погашатимуть залишок плати за попереднiй опалювальний сезон (ранiше оплата розбивалася на весь рiк).

Що стосується безпосередньо договорiв, то "Київенерго" не в змозi швидко укласти їх iз кожним власником квартири, і планує зробити це до наступного опалювального сезону.

"Оскiльки ми пiдписуємо договори на постачання електроенергiї, аналогiчна ситуацiя буде i щодо ГВП, i щодо тепла", - сказав Фоменко.

На "перехiднiй перiод" - iз липня i до моменту пiдписання договору - "Київенерго" користуватиметься нормою закону, згiдно з якою факт виставляння рахунку та оплати його клiєнтом вважається прямими договiрними вiдносинами.

Фоменко також додав, що з 1 липня компанiя переймає на себе обов'язки з перевiрки лiчильникiв гарячої води.

"Витрати на обслуговування, перевiрку лiчильникiв гарячої води закладенi в наш тариф", - сказав вiн.

Споживачi, якi переходять на прямi договори з "Київенерго", претензiї до якостi надаваних послуг також зможуть пред'являти безпосередньо компанiї.

За словами Мучникова, жителi столицi зможуть встановлювати лiчильники, що автоматично перевiряють температуру води та здiйснюють окремий облiк того обсягу, який не вiдповiдає встановленим вимогам (нижче 50 градусiв).

Iз переходом на прямi договори роль ЖЕО в опаленнi та гарячому водопостачаннi звузитися до управлiння внутрiшньобудинковими мережами (трубопроводами), вартiсть чого буде включено до квартплати.

Як відомо, ранiше ЖЕО вимагали вiд киян повiряти лiчильники гарячої та холодної води за власний рахунок, хоча це є прямим порушенням ст. 28 п. 3 закону "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть".

Як відомо, з 23 червня без гарячої води лишаються 754 будинки. Їм "Київенерго" відключила гарячу воду через борги ЖЕКів.

При цьому вирішення цієї проблеми "Київенерго" переклала на плечі сумлінних платників за компослуги.

За час відсутності у киян гарячої води столичним жителям нараховують більшу плату за газ. Це пояснюють тим, що люди нібито газом гріють воду.

Як відомо, за даними Київської адміністрації, кияни у повному обсязі сплачують за комунальні послуги.

Варто також відзначити, що традиційно воду у столиці недогрівають до норми, мінімум на десяток градусів. 

24 червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покласти край ганебному відключенню води влітку.

Як відомо, з 1 липня у Києві гаряча вода подорожчає більш ніж на 70%, а холодна - на 130%.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ