Старий будинок на Подолі димиться третій день, а служби не реагують. ФОТОУП-Київ

Із напівзруйнованого старого будинку на Щекавицькій, 19/33, на Подолі третій день іде чи то дим, чи то пара, але міські служби нічого не роблять, посилаючись на те, що це – приватна власність.

Про це повідомляють мешканці будинку напроти, по вулиці Межигірській.

Будівля початку XX століття на Щекавицькій – уже не житлова, вона не раз горіла, дах провалився, стіни дали величезні тріщини, їх частини ледь тримаються купи під сіткою. У будинок часто забираються бомжі, поруч скидають сміття, там бігають щури.

Із 11 лютого з будинку тягнеться чи то дим, чи то пара.

Напівзруйнований дім на Щекавицькій, 19/33, димиться чи парує

12 лютого мешканка будинку навпроти повідомила в пожежну службу про те, що будинок димиться, однак пожежні не приїхали. Коли вона за 2 години перетелефонувала, у службі відповіли, що питання не в їхній компетенції, бо в будівлі на перетинанні Щекавицької та Межигірської – не пожежа, а, швидше за все, порив теплотраси.

Вранці 13 лютого над будинком продовжувала йти "пара".

Влада чекає, доки старий дім на розі Щекавицької та Межигірської розвалиться?

Мешканка будинку на Межигірській подзвонила в ЖЕК №702 Подільського району – там відповіли, що будинок не стоїть у них на балансі, угоди на його обслуговування немає, тому жодна зі служб району на виклик не приїде.

У "Контактному центрі Києва" за номером 1551 також сказали, що будинок на Щекавицькій, 19/33, приватний, із жодною зі служб міста не укладено угоду на обслуговування, і оскільки це приватна територія, ніхто не має права увійти на територію, крім хіба що міліції.

У call-центрі порадили звернутися до міліції, співробітники якої мають право увійти на територію у випадку загрози чиємусь життю.

У столичних відомствах і раніше на звернення місцевих мешканців відповідали, що проблемний будинок на Щекавицькій – приватна власність і місто нічого не може зробити для його збереження й благоустрою. Будинок лише відгородили парканом на випадок обвалення.  

Після пожежі в липні 2007 року в будинку прогорів дах, стеля 3-го поверху й багато дерев'яних перекриттів. Вікна 1-го поверху закладені цеглою, не залишилося жодного балкону, підлога 2-го поверху в деяких місцях провалилася, "несучими" стінами пішли тріщини. У наступні роки будинок ще кілька разів горів – і пожежні гасили його.

У 2009 році "Наш Київ" назвав будинок на Щекавицькій, 19/33, що неподалік від кінотеатру "Жовтень" у серці Подолу, "лідером за зруйнованістю".  

Хто власник будинку – офіційно невідомо.

ЗМІ писали про спроби незаконного продажу будинку, що руйнується. Нібито були навіть розроблені проекти будівництва 9-поверхового будинку на його місці, але пізніше всі оголошення про продаж під знесення були прибрані. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ