Пожежа мало не знищила Гостинний двір. ФОТО. ВІДЕО9 лютого о 2.14 сталася пожежа у Гостинному дворі.

Як повідомляє прес-служба МНС, займання виникло на горищі на площі 200 кв.м.

"Внаслідок пожежі вогнем пошкоджені конструктивні елементи покрівлі. Жертв та постраждалих немає", йдеться в повідомленні.

До ліквідації пожежі було залучено 19 відділень Головного управління надзвичайних ситуацій, однак загасити вогонь вдалося лише о 7.30 ранку.

Причина пожежі та збитки з’ясовуються.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook учасник акцій на захист Гостиного двору від забудовників Ігор Луценко, через пожежу на даху з приміщення треба терміново відселяти бібліотеку та інститут реставрації.

"Власне, це те, про що мріяв та що конче потребував зараз забудовник", - додав він.

Водночас на сторінці "Гостинної республіки" в Facebook повідомляється, що нещодавно "при встановленні намету в арці міліціянт з єхидною посмішкою говорив: "А раптом, наприклад, пожежа. Як сюди машини будуть заїжджати?".

Також активістам вдалося на днях сфотографувати документи на незаконне будівництво з виправленими датами та вказіками бурити захисну плиту метро.

"Тепер охоронці говорять, що активісти вчинили підпал. Отже, пожежа, цілком імовірно, - це спроба звинуватити учасників акції, або знищити документи, або швидше усунути бібліотеку, яка заважає. Або й усе разом", - йдеться в повідомленні.

Фото з сайту МНС 

Фото з Facebook Олексія Давиденка 
Фото з Facebook Олексія Давиденка  

Гостинний двір - торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році замість старого двору.

Київрада минулого року дозволила підприємству "Укрреставрація" реконструкцію Гостинного двору і перебудову його під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

У відповідь на такі плани влади київські активісти навесні розпочали акцію протесту.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ