Над Центральним гастроном надбудують кілька поверхів?Фото 2000.ua

На місці колишнього Центрального гастроному по вул. Хрещатик, 40 напроти ЦУМу невдовзі може розпочатися будівництво хмарочоса. Забудовники вже мають всі необхідні дозволи на будівництво.

Про це стало відомо під час обговорення проекту реконструкції ЦУМу на засіданні Консультативної рада Головного управлінні охорони культурної спадщини КМДА, повідомив депутат Київради Олександр Бригинець.

"Архітектор Лариса Скорик, представляючи проект реконструкції ЦУМу, для того, щоб члени Ради більш чітко уявили, в якій містобудівній ситуації буде знаходитись оновлений ЦУМ, нанесла зображення майбутнього торгового центру на місці Центрального гастроному на схему Хрещатика", - розповів Бригинець.

Фото ia-prometei.org.ua

Він відзначив, що відповідно до схеми на місці двоповерхової будівлі Центрального гастроному з’явиться будівля вища ніж ЦУМ.

Депутат зауважив, що висотність запланованого для будівництва торгового центру повністю зруйнує історичний вигляд Хрещатика, що викликало обурення у експертів Ради.

"Квартал між вулицею Богдана Хмельницького і бульваром Шевченка єдиний на Хрещатику, який вцілів після війни. Саме тому, архітектори та експерти з трепетом ставляться до зміни зовнішнього вигляду будівель цього кварталу та Хрещатика в цілому, наголошуючи на необхідності збереження архітектури цих будинків", - наголосив Бригинець.

Можливі проекти перебудови гастроному

Депутат звернувся до Головархітектури з проханням підтвердити або спростувати інформацію про можливість такого будівництва і надати більш повну інформацію про подальшу долю Центрального гастроному.

Як відомо, Центральний гастроном на вул. Хрещатик, 40 закрили в ще 2004 році. Нібито на реконструкцію, проте вже восьмий рік поспіль будівля пустує.

У 2008 році Київрада продала 15 соток на перетині Хрещатика і вулиці Богдана Хмельницького ТОВ "АБ інвестиції та розвиток" за 8,16 мільйона гривень, тобто по 5,5 тисяч гривень за 1 квадратний метр.

Ділянка була продана "для реставрації, реабілітації і пристосування з надбудовою торгово-офісного комплексу".

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ