На Євро заробили переважно "тіньові" таксисти



Прибуток від проведення в Україні Євро-2012 отримав тіньовий ринок таксі, а офіційні перевізники отримали збитки.

Таку думку висловив співголова Робочої групи з впорядкування перевезень пасажирів на таксі при Київдержадміністрації Андрій Антонюк, повідомляє Уніан.

"Тіньовий ринок заробив, а держава при цьому втратила... Бізнес легальний заробив би тоді, якби був створений ринок із системними правилами гри. Цього не було. Тому виходить, що в даній ситуації заробили нелегали, горлохвати", - сказав він.

За оцінками Антонюка, в столиці працює близько 25 тисяч автомобілів таксі, з яких 95% знаходиться в тіні. У звичайний період середня виручка таксі становить 8-10 тис. грн на місяць.

Він підрахував, що за період чемпіонату 20 тисяч автомобілів тіньового ринку в разі їх легалізації могли б принести до бюджету Києва близько 12 мільйонів гривень податків.

Антонюк зазначив, що порівняно зі звичайним періодом за місяць проходження Євро-2012 кількість замовлень офіційних таксі не збільшилася.

Зокрема, в середньому в одну службу таксі надходить 1500 звернень, вони виконують 1200 викликів, більше 200 викликів становлять відмови.

"Таксі працювало в звичному режимі. Кількість замовлень не збільшилася. Євро пройшло тихо, стабільно, в звичайному режимі", - додав він.

А.Антонюк уточнив, що за період Євро-2012 прибуток служб таксі, порівняно з червнем минулого року, не змінився й залишається незначним.

За його даними, служби таксі, що входять в Українську таксомоторну асоціацію, на час чемпіонату не підвищували вартості проїзду, яка для Києва становила 15 грн посадка, по місту - 5 грн/км, за містом - 3,5 грн/км у один бік.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ