Будівельники Євро-2012 влаштують акцію протесту


7 червня о 13.00, біля центрального виходу зі станції метро "Хрещатик" відбудеться акція протесту проти брутального порушення трудових та людських прав робітників, які працюють на об’єктах Євро-2012.

Про це повідомляє прес-служба Коаліції "Соціальний рух".

"Упродовж кількох років до будівництва стадіону "Олімпійський" масово залучалися робітники-"заробітчани" з різних регіонів України. Саме їхніми зусиллями було побудовано більшу частину інфраструктурних об’єктів Євро-2012. Ці люди працювали без належного дотримання норм охорони праці, що призводило до травматизму та до загибелі людей. Вони отримували мізерну зарплатню, а часом ставали жертвами афер роботодавців", йдеться в повідомленні.

Реклама до Євро. Цей чистий жовто-блакитний "робітник" з болгаркою на плечі жодного дня не працював на будівництві. За даними "Сегодня", він бухгалтер-економіст, іноді знімається в рекламі 

За даними коаліції, будівельники "Олімпійського" мешкали у залізних вагончиках просто на будмайданчику, а також у нелегальному гуртожитку біля станції метро "Либідська", у бараках із антисанітарними умовами, за відсутності опалення та каналізації.

"Люди потерпали від свавілля приватної охорони цього об’єкту. За проживання у "євробараках" робітники мали щоденно відшкодовувати частину своєї зарплатні. Більше того, робітникам погрожують фізичною розправою та ув’язненням, вимагаючи відмовитися від претензій щодо зароблених коштів", йдеться в повідомленні.

А це реальне "євро". У таких бараках живуть люди, що будують основні об'єкти до чемпіонату 

Коаліція "Соціальний рух", яка об’єднує низку профспілкових та громадських організацій, вимагає припинити системні порушення трудових прав будівельників на об’єктах Євро-2012 та інших будівельних об’єктах Києва.

Крім того, вимагає у повному обсязі виплатити робітникам заборгованість по заробітній платні та відшкодувати їм кошти за отримані на виробництві травми, перевести усіх робітників на трудові контракти, узгоджені із профспілками.

Учасники акції протесту у Києві солідарні із польськими будівельниками, які 8 червня блокуватимуть церемонію відкриття Євро-2012 у Варшаві.

"У разі, якщо влада не виконає вимоги Коаліції "Соціальний рух", її учасники блокуватимуть фінал чемпіонату у Києві, 1 липня 2012 року", йдеться в повідомленні.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ