ЦВК знає, що виборців купують, але нічого зробити не може


Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна констатувала, що вже зараз ЦВК спостерігає факти підкупу виборців, але реагувати на них поки не може.

Про це вона сказала в п'ятницю журналістам у ході круглого столу, повідомляє Лігабізнесінформ.

"Виборчий процес ще не почався, але, на жаль, уже зараз ми можемо спостерігати порушення. Поки поза виборчим процесом кваліфікувати такі порушення власне як порушення ми не маємо формальних юридичних підстав. Але можна говорити, що фактично виборчий процес уже почався", - відзначила Усенко-Чорна.

Заступник голови ЦВК підкреслила, що вже зараз активно ведеться квазіагітаційна робота.

"Проводиться вона забороненими методами. Наприклад, використовується підкуп виборців", - заявила Усенко-Чорна.

"Ми, на жаль, поки змушені пасивно спостерігати такі речі, як поширення продуктових наборів та інше. Але як тільки почнеться виборчий процес, кваліфікація таких дій буде проводитися відповідно до закону. І я думаю, ми зможемо в правове поле повернути ситуацію", - додала вона.

Як відомо, окремі кандидати на вибори до парламенту розпочали передвиборчу агітацію ще в минулому році. Зокрема, регіонал Максим Луцький запам’ятався тим, що наліпив своє обличчя на ліки від Червоного хреста, які роздаються безкоштовно.

Депутат зумів знайти підхід до різних верств населення по-різному – до кого пляшкою шампанського зі своїм обличчям, до кого шоколадкою і йогуртом, до кого упаковкою кексів.

Крім того, у Солом'янському районі Києва, де Луцький має намір балотуватись до Верховної Ради він роздавав продуктові пайки пенсіонерам та ветеранам.

Як відомо, передвиборчий підкуп виборців розпочав і екс-секретар Київради Олесь Довгий, який також балотуватиметься за мажоритаркою від Партії регіонів. Перед новим роком він агітував київських бабусь, роздаючи їм продуктові пайки.

Згодом стало відомо, що Довгий взявся агітувати виборців і через цукеркові набори для дошкільнят у дитсадках. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ