Гроші на обіцяний владою ремонт у під’їздах розікрали?Так у Києві вікна виглядають після ремонту

Столична влада не дотрималася обіцянки зробити ремонт у десяти тисячах під’їздів. Мільйони бюджетних гривень, виділені на ремонти столичних під’їздів, безсоромно розікрали, а люди залишилися жити в облуплених стінах.

Про це повідомляє телеканал СТБ.

Журналісти перевірили на що пішли виділені 120 мільйонів гривень і з'ясували, що за паперами гроші пішли на ремонт, однак у парадних марафетом і не пахне.

Так, у парадному однієї з хрущовок потрібно було замінити вікна, електромережу, відремонтувати систему опалення. Натомість бюджетним коштом їм вирішили пофарбувати стіни.

На те, що мешканці недавно пофарбували стіни власним коштом, ніхто не зважав.

"По 60 гривень здавали і своїми коштами зробили ремонт. Я вважаю, що це неправильно. Навіщо ж ремонт на ремонт робити?", - бідкається мешканка Ольга Безсмертна.

Як тільки мешканці здійняли скандал, ті самі малярі, що фарбували, прийшли стирати плоди своєї праці. Будь що коментувати вони відмовилися.

Грошей на ремонт цього під'їзду в підрядників було задосить – 70 тисяч гривень. Голова КМДА Олександр Попов назвав таку ціну справедливою.

Так вигладає ремонт, на який виділили 70 тисяч гривень

"Це ж не тендер, це ринкова ціна. Якщо ви вважаєте, що там є якісь зловживання… Я переконаний, що їх не може бути", - сказав Попов.

Однак, за словами активістів громадської організації "Зупиніть розкрадання", розкрадають кошти на  ремонті кожного будинку.

Частина фарби уже відпала 

"Якщо приблизно розділити виділені гроші, то на один квадратний метр припадає десь тисяча-півтори гривень. Я навіть не знаю, який ремонт має бути за такі гроші! Але після виконання робіт залишається такий совдепівський ремонт", - сказав член громадської організації Євген Тренкін.

Він додав, що контролю за використанням цих величезних сум немає, бо кияни часто не в курсі, скільки виділено на їхній конкретний під'їзд.

Щоб люди могли слідкувати за тим, чи не крадуть у них грошей, активісти розробили спеціальну інструкцію.

"Ми розробили покрокову інструкцію: що робити, які запити подавати, які скарги писати і де можна дізнатися, скільки грошей було виділено на будинок, встановити реальну вартість ремонту", - сказав Тренкін.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ