Кияни сказали "ні" Генплану Києва-202529 жовтня столичні мешканці виступили проти проекту нового Генерального плану міста, який збираються затверджувати упродовж найближчого місяця.

Кияни та представники громадських організацій влаштували ходу центральними вулицями Києва, вимагаючи зняти з розгляду проект Генплану-2025, розробленого владою, повідомляє Національний екологічний центр України.

Хода розпочалася о 12.00 від Золотоворітського скверу, через вулицю Ярославів вал, Гончара, Михайлівську, до арки Дружби народів.

Також активісти відвідали "місця локальних катастроф міста" –– садибу Мурашка по вул. малій Житомирській, скандальне будівництво на вул. Гончара 17/23, старовинний житловий будинок по вул. Алли Тарасової, що біля готелю "Хайят" та інші.

"Стан руйнації старовинних будівель та незаконні будівництва влада ігнорує, а обіцянки з приводу припинення руйнації не виконує. Новий Генплан абсолютно не захищає історичний центр міста, навпаки, узаконює існуючи незаконні забудови", - наголосили активісти.

Фото надане активістами

Учасники ходи вважають, що термінові зміни Генерального плану міста з різницею усього в 5 років — це очевидна афера (чинний Генплан розрахований   до 2020 року).

"Дослідивши проект нового Генплану можна твердити, що його метою є легалізація незаконних земельних роздач, якими займалася міська влада і за Омельченка, і за Черновецького, і за Попова", - наголошують активісти.

Учасники ходи вимагали терміново зняти з розгляду проект Генплану, і розробляти новий Генплан тільки після повернення розкрадених земель, та проведення незалежного аудиту теперішнього стану міста, зокрема – інвентаризації земель, відповідно до указу Кабінету міністрів від 7 квітня 2010 року.

Фіналом акції стали громадські слухання які провели учасники акції біля Арки Дружби Народів. Наприкінці слухань кияни прийняли резолюцію, в якій вирішили відхилити проект нового Генерального плану-2025.

Фото надане активістами  

"Запропонований Генплан-2025 – благословення на нищення більш ніж 480 га парків і скверів, 700 га лісів та на подальшу забудову історичних святинь Києва. Оголошене "збільшення" зелені зони Києва полягає у тому, що ліси переводять в категорію парків та маніпулюють чисельністю населення міста.

Замовники Генплану відмовилися визнати особливо цінними землями територію навколо Києво-Печерської Лаври та собору Святої Софії. Це означає — там можна продовжувати будувати висотки, паплюжачи історичний вигляд тисячолітнього міста", - йдеться у маніфесті учасників заходу.

Як відомо, міська влада найближчими днями планує затвердити новий генеральний план міста, розрахований на період до 2025 року.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ