Населенню готують черговий експеримент з цінами на водуФото torange.biz
Населенню слід готуватися до диференційованих тарифів на послуги гарячого й холодного водопостачання.

Можливо, уже з жовтня за перевищення певного щомісячного порогу споживання води, наприклад в 4,5-5 кубометрів, споживач буде платити більше.

Таку ініціативу озвучив міністр регіонального розвитку, будівництва й ЖКГ Анатолій Близнюк, пише "Комерсант-Україна".

За його словами, норми споживання води будуть змінені, і за її наднормативну витрату тарифи будуть збільшені в кілька раз.

"Ми будемо прагнути до введення європейських стандартів. Середній європеєць споживає в добу 150 літрів гарячої й холодної води (4,5 кубометра на місяць), а українець - 360 л (10,8 кубометра)",- сказав міністр.

При цьому, за його словами, в ЄС населення платить по економічно обґрунтованих тарифах, а в нас вони не покривають собівартості.

"Тому ми разом з регулятором будемо змінювати ідеологію тарифоутворення. Остаточні розрахунки будуть представлені Кабміну у вересні", - сказав Близнюк.

Він відзначив, що введення двоступінчастого тарифу (до 150 літрів і вище) має на увазі оснащення житлового фонду системами обліку споживання води:

"Без приладів обліку вводити цю ініціативу неможливо. Швидше за все, мова йтиме не про індивідуальні, а про загальнобудинкові лічильники, встановлення яких оплатять держава й споживачі".

Згідно з нормативами, установленим Міністерством з питань ЖКГ у 2009 році, громадянин, що проживає в будинку більше дванадцяти поверхів, повинен споживати залежно від регіону порядку 210-360 л гарячої й холодної води в добу (6,3-10,8 кубометра на місяць), а той, що мешкає у будинку більше п'яти поверхів - 150-190 л (4,5-5,7 кубометра).

"Наша ініціатива не означає однозначне зростання тарифів. Ми будемо стимулювати тих громадян, які вкладаються в норми споживання",- сказав Близнюк.

Учасники ринку відзначають, що введення економічно обґрунтованої плати за наднормативну витрату води може поліпшити фінансові показники підприємств, але може привести й до падіння обсягів споживаних послуг.

Як відомо, в Україні вже діють диференційовані тарифи на електроенергію. Так, з лютого 2011 року абоненти, що споживають понад 150 квт/г на місяць, зобов'язані платити за "наднормову" електрику на 30% більше.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ