Висотку біля Софії погоджували під тиском депутатів


Екс-голова столичного управління охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко не зміг встояти перед узгодженням будівництва житлового комплексу архітектора Я. Віга біля Софії Київської.

Про це він заявив в інтерв'ю ZN.UA.

Водночас колишній чиновник підкреслив, що прийняв це рішення під сильним тиском депутатів Київради і додав, що підписав його після Держслужби.

Відповідаючи на питання про те, чому замість погодження даного проекту Кухаренко не пішов і не зробив відповідну заяву, він сказав:

"Ми займалися виявленням, вивченням, обліком пам'яток, найменуванням та перейменуванням вулиць, спорудженням меморіальних дощок, працювали над реставрацією соборів, церков.. Узгодження проектів - маленька частина нашої діяльності, і наша непримиренна позиція, як з'ясувалося, нічого не вирішує: якщо піти, то можуть постраждати інші пам'ятники. Так, це був такий компроміс".

Коментуючи будівництво об'єкта на Андріївському, 33/6, Кухаренко сказав:

"Ми вважали, що нове будівництво на місці знесеного будинку в масштабі Андріївського узвозу в архітектурі, що схожа на український модерн, впишеться в цей антураж. Тим більше, що проект розробляла одна з найкращих реставраторів Укрпроектреставрації Лариса Цяук".

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ