У каналізацію скидають усе: від покришок до свиней


З грабельного відділення Бортницької станції аерації за добу вивозять дев'ять тонн сміття при загальному прийомі 900 тисяч куб. м стічних вод.

Про це повідомляє прес-служба "Київводоканалу".

"Хліб, ковбаса, кістки, кури, засоби особистої гігієни, дитячі іграшки, ганчір'я, коштовності, різні аксесуари, одяг, пляшки, скло, будівельне сміття, пісок, арматура, каміння, цегла, простирадла, машинні покришки і навіть 100-кілограмове порося - і це далеко не весь перелік того, що може рухатися разом з нечистотами з житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста", йдеться  повідомленні.

Під час аварійних ситуацій, які виникають внаслідок засмічення, стічні води піднімаються і виносять на поверхню різні відходи.

Іноді трапляються випадки, коли внаслідок такого виходу у колодязі під поверхнею може стояти до 60 см розмоклого хліба.

"Найскладніше, що доводилось коли-небудь витягати, - передній міст 401-го "Москвича". Усунення такого складного засмічення тривало безперервно протягом трьох діб", - зазначає начальник управління експлуатації каналізації  Микола Герлянд.

Найважче проводити аварійно-відновлювальні роботи каналізаційних труб, адже вони знаходяться глибоко під землею (у середньому на 14-16 м).

"Нецільове використання сантехнічного вузлу призводить, до зупинки внутрішньобудинкових мереж каналізації. У подальшому це стає причиною зменшення прохідності каналізаційної труби і виникнення аварійних ситуацій - через запакування стічні води піднімаються на поверхню, відбувається вилив нечистот, що є антисанітарійно і небезпечно", йдеться в повідомленні.

У "Київводоканалі" наголошують, що за місяць до каналізаційного господарства Києва надходить у середньому 1 тисячу 233 заявки від населення на ліквідацію засмічення мережі, у рік - більше 14 тисячі 790 заявок.

Лише за минулий тиждень аварійні бригади "Київводоканалу" ліквідували 270 засмічень каналізації, повідомляє прес-служба водоканалу.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ