Священики просять Київраду не віддавати кладовища Московському патріархату


Українська православна церква Київського патріархату вимагає вiд Київради не встановлювати монополiї Московського патрiархату у сферi ритуальних послуг.

Про це на прес-конференцiї в середу заявив голова iнформацiйного управлiння УПЦ (КП) єпископ Євстратiй (Зоря), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Багато киян не є прихожанами конкретної церкви i не знають, куди звертатися з цих питань стосовно здiйснення обрядiв пiд час поховання померлих, тому у вiдповiдних мiсцях мають бути уповноваженi представники рiзних конфесiй, i вони мають бути всi представленi на принципах рiвноправ'я", - сказав єпископ.

Він закликав депутатів не ухвалювати рiшення про видiлення Свято-Iллiнському приходу УПЦ Московського "фактично у безоплатну оренду" термiном на три роки примiщень у мiсцях оформлення замовлень на ритуальнi послуги.  

Єпископ Євстратiй вказав на те, що, згiдно з соцiологiчними опитуваннями, в Києвi близько 50% прихожан Київського патріархату та 16-18% - Московського патріархату.

Як відомо, 14 липня на засiданнi Київради планують розглянути це рiшення, iнiцiйоване головою фракцiї Партiї регiонiв у Київрадi Олексiєм Омельяненком про надання преференції на проведення поховальних служб на всіх кладовищах Києва лише Московському патріархату.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ