Кличко хоче почути, куди закопує гроші метрополітен


Фракція Віталія Кличка вимагає заслухати на одному з найближчих засідань Київради звіт керівництва київського метрополітену про фінансовий стан підприємства за 2009-2010 роки.

Про це заявив лідер фракції Віталій Кличко, повідомляє його прес-служба.

"Ми вкотре чуємо від керівників метрополітену заяви про те, як важко живеться цьому підприємству. Мовляв, тариф у 2 гривні не покриває витрат однієї поїздки, збитки величезні, а коштів завжди не вистачає... Однак влада уперто не хоче розкривати структуру формування такого тарифу! Складається враження, що це - таємниця за сімома замками", - сказав він.

"Тому наша фракція наполягає, аби керівники КП "Київський метрополітен" замість виголошення голослівних заяв, прийшли на засідання Київради та відзвітували перед депутатами про фінансово-господарський стан підприємства", - додав Кличко.

На його переконання, влада "діє сьогодні за звичною схемою, готуючи суспільну думку для подорожчання проїзду".

На думку Кличка, слід з'ясувати, куди і на що спрямовувались кошти метрополітену протягом останніх років, скільки надходить коштів від реклами і як саме вони використовуються.

"Адже брендування однієї станції метро (за оцінками рекламних агентств) складає близько 600 тис. грн. на місяць. Але до бюджету Києва потрапляє ледь десята частина цих грошей", - заявив він.

"Вочевидь, що перш ніж говорити про необґрунтованість нинішніх тарифів, необхідно провести комплексний аудит КП "Київський метрополітен", - додав Кличко.

Він також зазначив, що у разі, якщо звіту не буде, "це вкотре засвідчить непрозорість КП "Київський метрополітен".

"А в такому випадку влада не має права навіть мріяти про підвищення тарифів на проїзд", - вважає Кличко.

Як відомо, раніше начальник підземки Володимир Федоренко заявив, що метрополітен реально потерпає від гострої нехватки ресурсів для відновлення його технічного стану.

Пізніше Федоренко сказав, що не заявляв про наміри підвищити тарифи на проїзд у метрополітені.

Останнім часом у київському метро почастішали випадки аварійних ситуацій, зокрема, ламаються потяги.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ