Київські каштани гинуть через загазованість і міль


Літо тільки почалося, а київські каштани вже сохнуть - чимало з них стоять з бурими листям.

У "Київзеленбуді" кажуть, що дерева страждають від високої температури повітря, загазованості навколишнього середовища, а також застосування взимку реагентів, які скупчуються навколо стовбура дерева, тим самим підвищуючи кислотність грунту, пише "Комсомольська правда".

Є ще одна проблема, яка особливо проявилася в останні роки, - каштанова міль. Комаха виїдає пластину листя, від чого те осипається вже в середині літа.

За словами провідного інженера декоративних культур "Київзеленбуду" Олександра Мілейка, щоб не загинути, дерева змушені повторно викидати листя. У результаті рослини хворіють і через кілька років гинуть.

Щоб урятувати дерева, столичні комунальні служби вирішили застосувати новітній стимулятор "Сезам", розроблений вітчизняними фахівцями.

"Препарат стимулює розвиток мікроорганізмів у грунті, через що коренева система набагато краще розвивається. До того ж стимулятор нешкідливий для людини", - розповів Мілейко.

Використовують "Сезам" двома способами: обробляють листя і вводять в грунт.

За словами Мілейка, зараз вже обробили декілька сотень дерев, в основному в Голосіївському районі. Результати позитивні. Якщо препарат пройде всі тести, його масово закуплять вже до початку осені.

Ще один спосіб перешкодити знищенню каштанів - замінити їх на більш стійкі види. Найкраще для цього підходить каштан з червоним цвітінням.

Він більш витривалий, ніж класичний "білий".

Комунальники уже восени планують на кількох вулицях замінити дерева.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ