Мерія вирішила закривати столичні ЖЕКиКиянам обіцяють краще життя без ЖЕКів. Фото Української правди. Київ
Замість вмовляти киян утворювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, столична мерія вирішила перейти до більш дієвих методів - "добровільного" примусу.

Так, на найближчій сесії Київради планують розглянути питання про реорганізацію 12 ЖЕКів Шевченківського району, пише "Комсомольська правда".

Зокрема, зникнуть ЖЕО "Діброва", "Дегтярівська", "Златоустівська", "Лук'янівка", "Михайлівська", "Нивки", "Покровська", "Сирець", "Татарка", "Центральна", "Шулявка" ТА "Ярославська".

Офіційна причина - збитковість цих організацій. Якщо депутати підтримають таке рішення, ЖЕКи перестануть бути балансоутримувачами будинків, а киянам згодом не залишиться нічого іншого, як створювати ОСББ і самостійно керувати усім, що стосується їхнього житла.

Крім того, кажуть у мерії, це дозволить заощадити близько 14 мільйонів гривень.  

"Це все відбувається в рамках реформування ЖКГ. Зараз іде серйозний процес по формуванню ОСББ, які повинні стати юридичними власниками будинків і самі вести господарську діяльність. ЖЕКи всіляко перешкоджають цьому, вони втрачають роботу. Людям же бюрократи не потрібні", - пояснив член комісії Київради з питань ЖКГ  Олександр Клюс.

Він додав, що, частина працівників ЖЕКів дійсно втратить роботу, але, з іншого боку, якість послуг з обслуговування будинку повинна підвищитися, а їх собівартість - знизитися.

"Думаю, населення сповістять заздалегідь про закриття ЖЕКа й необхідність створення ОСББ", - заявив Клюс.

За словами депутата, 12 ЖЕКів - це перші ластівки, у майбутньому планують рефлормувтаи ще більше сотні.

На їхній базі створять компанії, які повинні будуть обслуговувати будинки. Від цього мають виграти кияни.

Керуюча компанія - не є балансоутримувачем будинку, а лише обслуговує його й прилеглу територію за договором з жителями. При цьому чітко прописуються тарифи на всі послуги й строки їх надання.  

Однак, з іншого боку чимало киян можуть опинитися біля розбитого корита. Адже у багатьох будинках роками не проводився навіть косметичний ремонт, який мав би проводити ЖЕК. У випадку, коли буде створене ОСББ, мешканці будуть змушені привести будинок до ладу власним коштом і власними силами.  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ