Перший тунель в Києві з'явиться у 2014 роціФото shutterstock.com

У наступному році в Києві збираються почати будувати перший підземний автомобільний тунель від нового Дарницького моста до перетину Залізничного шосе й вулиці Кіквідзе.

За інформацією "Сегодня", тунель можуть побудувати за два роки. Він скоротить шлях від аеропорту "Бориспіль" вулиці Кіквідзе до півгодини, а потім по Лесі Українки - до самого центру: до Бессарабки й Хрещатику.

Також новий тунель полегшить життя жителям Русанівки, Березняків, Харківського масиву - їм стає набагато легше добиратися до центру столиці.

Розвантажиться Понаддніпрянське шосе в районі моста Патона, де зараз постійний затор, а також сам міст Патона - ті водії, хто зараз їде по ньому убік центру, зможуть вибрати новий Дарницький міст і просто виїхати через тунель на Кіквідзе, потім - на бульвар Лесі Українки.

Підземне спорудження буде складатися із двох паралельних тунелів - у кожному машини будуть рухатися в одному напрямку, і в кожному буде по дві смуги, відзначає видання.

Між тунелями зроблять технічні сполучні переходи на випадок аварії або пожежі, щоб люди могли перейти в сусідній тунель.

За словами директора інституту "Київдормістпроект" Володимира Воробйова, один погонний кілометр тунелю обійдеться в мільярд гривень. Перший тунель матиме довжину 1,5 км.

Побудувати його обіцяють коштом інвесторів, яким натомість запропонують ділянку землі "під будівництво їх представництва, наприклад".

Сьогодні столична влада веде переговори з інвесторами з Європи, Китаю, Індії і Японії.  

По завершенні першого тунелю, місто планує розпочати зведення другого - від села Чапаївка (Столичне шосе) до Бориспільського шосе (на перетинанні з вул. Бориспільською). Цей тунель покликаний розвантажити Південний міст.

Після нього будівельники візьмуться за тунель від метро "Лівобережна" до площі Перемоги. Це єдиний тунель, який буде двоповерховим і призначеним лише для легкових авто.

Цей тунель розвантажить центр - Бессарабку, Хрещатик, Європейську площу, бульвар Шевченка, а також Набережне шосе, відзначає видання.

Крім цих тунелів, у планах влади будівництво ще трьох, однак по них поки не проводили жодних переговорів з інвесторами.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ