Київрада у четвер вижене музеї з Лаври?Фото www.panoramio.com
На розгляд сесії Київради 31 березня винесене питання про умови передачі Києво-Печерського заповідника в державну власність.

Про це повідомив голова комісії міськради з питань культури й туризму Олександр Бригинець.

"Це питання внесене до порядку денного без розгляду його нашою комісією, тобто практично підпільно. Кабмін так і не зміг виселити з території Лаври музеї, тепер цю брудну роботу за них зроблять депутати з більшості Черновецького-Попова. У такий спосіб у Києві, крім бездомного Музею історії Києва, можуть з'явитися ще 3 бездомних музеї", - сказав бютівець.

Він наголосив, що сьогодні в Києві немає місця, куди можна було б виселити ці 3 музеї - Національний музей українського народного декоративно-прикладного мистецтва, Музей театрального, музичного й кіномистецтва, Музей книги й друкарства.

"Для побудови й реконструкції існуючих об'єктів, потрібні мільйони гривень і роки будівельних робіт. Виселення музеїв сьогодні - це шлях у нікуди", - сказав Бригинець.

Депутат розповідає, що проект завізований декількома керівниками Києва, що представляють Партію Регіонів, у тому числі й самим Олександром Поповим.

"Таким чином, проект про виселення музеїв є партійною пропозицією Партії Регіонів. Сподіваюся, депутати не допустять вандалізму й погодяться на переселення музеїв, тільки тоді, коли своїми очима побачать пропоноване закладам культури приміщення й у тому випадку, якщо воно відповідає всім вимогам", - сказав Бригинець.

Як відомо, передаючи Києво-Печерську Лавру державі влітку минулого року, депутати своїм рішенням захистили від виселення 3 муніципальних музеї.

Тепер КМДА пропонує депутатам Київрада виключити з рішення пункт №3, який власне й захищає музеї.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ