Вчителів змушують нести гроші в лікарняну касу


Столичні педагоги скаржаться, що їх примушують вступати до муніципальної лікарняної каси.

Про це пише "Комсомольська правда" з посиланням на вчителів.

"Минулого тижня нас зібрав директор і сказав, що ми обов'язково повинні вступити в лікарняну касу. Мовляв, сума внеску щомісяця буде вираховуватися в нас із зарплати", - розповіла учитель однієї з середніх шкіл на Солом'янці Ольга.

Вона додала, що колектив став обурюватися, на що директор: цю вказівку передали "зверху", а його справу - просто проінформувати.

В адміністрації лікарняної каси запевняють, що жодних вказівок від міського керівництва директори шкіл одержувати не могли, і говорять, що вчителі сильно перебільшують.

"Членство в лікарняній касі - справа добровільна. Люди самі повинні прийти до розуміння того, що каси створені в їхніх інтересах. Саме тому ми зараз ведемо роз'яснювальну роботу на підприємствах і в установах охорони здоров'я", - сказав комерційний директор Муніципальної лікарняної каси Володимир Долот.

За його словами, 32 установи вже уклали колективні договори з лікарняною касою, а це значить, що більшість співробітників окремих підприємств виявили бажання вступити в лікарняну касу.

"Зараз дійсно розглядається питання про те, щоб із зарплати таких співробітників автоматично вираховувати членські внески", - додав Долот.

До питання пропаганди лікарняної каси залучають і медиків. За словами лікаря однієї з поліклінік Оболонського району Олени, дільничним терапевтам "тактовно" пояснюють, що кожному пацієнтові потрібно "нагадувати" про існування каси й натякати на те, що йому треба в неї записатися.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ