У Франкфурті-на-Майні затримали київського чиновника


 
У Франкфурті-на-Майні поліція Німеччини затримала депутата Київради, голову постійної комісії, який перебував у міжнародному розшуку.

Як розповіли газеті "Сегодня" у СБУ, його звинувачують у злочині, який завдав шкоди на суму 10 млн грн.

Джерела в Київраді кажуть, що затримано Олексія Євлаха - голову земельної комісії.

Ще на початку липня Євлах давав пояснення працівникам СБУ в будівлі Київради, після чого йому стало погано - з гіпертонічним кризом і загостренням цукрового діабету він потрапив у приватну клініку, після якої він, за словами його помічниці Олени Маркосян, виїхав до Німеччини на лікування.

"Йому зробили 6 операцій на нозі, останню перед самим Новим роком", - сказала вона. Декілька років назад Євлах потрапив у велике ДТП, після якого його ногу лікарі буквально збирали зі шматків.

Маркосян сказала також, що ні їй, ні родині нічого не відомо про затримання.

"Я постійно спілкувалася з Олексієм. Він був у лікарні й постійно, за його словами, інформував СБУ про те, де перебуває. З його дружиною Валентиною я розмовляла вранці (у вівторок). Вона збиралася вилетіти до чоловіка, оскільки він мав повернутися в Україну", - сказала помічниця депутата.

За словами джерела в Київраді, Євлах пропонував співробітникам СБУ оплатити за свій рахунок відрядження в Німеччину, щоб він міг дати свідчення. У Службі безпеки це не коментують.

Колеги Євлаха по Київраді вважають, що його приїзд буде дуже невигідний багатьом учасникам земельного дерибану зі столичної влади, оскільки в нього, як у голови земельної комісії, був "ключ" від всіх схем, і він підписував всі земельні рішення.

Хоча порядок денний засідання Київради формувала Світлана Макєєва (екс-начальник земельного управління секретаріату Київради, її справа зараз спрямована до суду), Євлах уносив багато скандальних земельних питань на сесії "з голосу". Наприклад, 1 жовтня 2007 року (на найгучнішій сесії) їм було внесено одразу 18 питань про виділення землі садовим кооперативам, проекти рішень ніхто з депутатів не бачив, зазначає газета.

Між тим, 11 січня стало відомо, що екс-начальнк Головкому охорони здоров'я Людмила Качурова вже відпущена з СІЗО на підписку про невиїзд. Але обвинувачень із неї не зняли. Її підозрюють у нецільовому використанні бюджетних грошей.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ