Експерти ЮНЕСКО незадоволені забудовою історичних пам’ятокФото derybanu.net
Експерти ЮНЕСКО стурбовані численними забудовами в межах охоронної зони об'єктів всесвітнього значення - Софійського собору, Києво-Печерської Лаври і прилеглих монастирських споруджень.

Про це на прес-конференції у середу заявила радник секретаріату Національної комісії зі справ ЮНЕСКО Роксолана Іванченко, повідомляє громадська ініціатива "Збережи старий Київ".

Зокрема, занепокоєння експертів викликало будівництво по вул. Десятинній (біля Посольства Великої Британії і в безпосередній близькості від Андріївської церкви, яку планується включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), фітнес-центр "Софійський" та готель, дзеркальна коробка готелю на Софійській площі із видом на Заповідник, ресторан "Да Вінчі" по вул. Володимирській.

Крім того, експерти стурбовані готелем по вул. Михайлівській, Рильському провулку, 4, по вул.Стрілецькій, 7/6 та 10/1, по вул. О.Гончара, 15/3 та 17-23, вул. Стрітенській, 2/8, вул. Рейтарській, 12 та 18/2, висоткою на схилах Дніпра на вул. Грушевського, 9-а, забудовою Поштової площі.

Викликає занепокоєння в ЮНЕСКО будинок і територія колишньої взуттєвої фабрики "Київ" біля церкви Спаса на Берестові по Лаврському провулку; військова типографія МО, інфекційна лікарня, мистецький комплекс "Мистецький арсенал" (у експертів є інформація про начебто заплановане будівництво житлово-офісного комплексу на території історичних земляних валів) по вул. Івана Мазепи, заплановане зведення хмарочосу на Хрещатику, 5 тощо.

На думку експертів, ці споруди побудовані не лише з порушенням пам'яткоохоронного законодавства, вони просто пригнічують архітектурний ансамбль цієї історичної частини міста маючи скляні фасади.

У зв'язку з цим, за словами Іванченко, представники ЮНЕСКО під час візиту в Україну 2-7 березня висловили думку про необхідність розширення буферної зони Софії Київської до вул. Хрещатик, території Бессарабської площі та ринку, оскільки це єдина планувальна система, а територію Києво-Печерської Лаври - до земляних валів мистецького комплексу "Мистецький арсенал".

Експерти також висловили невдоволення роботою Державної служби з питань національної культурної спадщини, котра видає погодження на будівництво у буферних зонах без інформування про це ЮНЕСКО.

Офіційний звіт експертів за результатами візиту буде представлено на розгляд 33-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що відбудеться 22-30 червня у м. Севілья  в Іспанії.

"Українська правда. Київ"

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ