За використання слова "Київ" доведеться платитиФото milala.livejournal.com
Більшості столичних підприємств доведеться сплачувати за використання слова "Київ" у власній назві, навіть якщо це комунальні установи.

Про це у вівторок йшла мова на засіданні бюджетної комісії Київради, пише муніципальна газета "Хрещатик".

За словами першого заступника начальника Головного фінансового управління Ірини Артюр, для податкової уже не є аргументом, що назва лише вказує на місцезнаходження підприємства.

Непереконливими є заяви керівників підприємств про нібито обтяжливість таких виплат.

Наприклад, прохання надати пільги зі сплати за використання слова Київ у власній назві подало КП "Київтранспарксервіс". Однак виявилося, що за півтора року підприємство сплатило всього 48 тисяч гривень такого "іменного податку". А члени бюджетної комісії назвали таку суму "просто мізерною".

У минулому році місто виділило "Київтранспарксервісу" 17 мільйонів гривень на придбання паркоматів.

За словами депутатів, підприємство одержує на розвиток значно більше, тому влада не може зменшити "іменний податок" для нього до 30 тисяч гривень на рік.

Підприємства, які спробують попросити звільнити їх від сплати такого податку, будуть змушені подати документи про господарську діяльність, зокрема про прибутки, а також про розмір сплаченого податку за використання назви Києва.

Шанс звільнитися від сплати за використання символіки Києва має ВАТ "Метробуд". Підприємство одержало назву ще у 1949 році і нині змушене сплачувати значні суми. У 2006 році цифра становила 300 тисяч гривень, у 2007-му - 600 тисяч гривень, у минулому році вже 900 тисяч.

Однак річ у тому, що єдиним замовником підприємства є власне столиця. "Київметробуд" сьогодні будує метрополітен, а також другу гілку головного каналізаційного колектора. На 99 % кошти підприємство одержує з бюджету Києва.

Тож місту за використання його назви сплачує саме місто. Згаданих 1,8 мільйона гривень (така сума "іменного податку" у 2009) доведеться виділити з бюджету, крім того 20 % з цієї суми вирахують для держави. Через це Києву вигідно звільнити "Київметробуд" від сплати за символіку.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ