На Лавру і Софійський собор чекає перевірка ЮНЕСКОФото boyarka.hrest.info
Фахівці ЮНЕСКО розпочинають в Україні вивчення стану важливих об'єктів і насамперед Києво-Печерської Лаври та Софійського собору, які занесені до списку всесвітньої спадщини.

Активісти захисту пам'яток історії в Україні раніше застерігали про загрозу зокрема цим двом об'єктам через активне будівництво у Києві та проблеми з доглядом за будівлями.

Місія експертів ЮНЕСКО відбудеться на виконання рішення 32-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Раніше керівництво лаврського заповідника заявляло, що ЮНЕСКО може виключити комплекс із свого переліку культурної спадщини через його катастрофічний стан.

Зокрема, це пов'язано із швидким руйнуванням його будівель. Серед причин називають інтенсивну господарську діяльність монастиря Московського патріархату, що розташований на території Лаври. А також плани київської влади щодо будівництва поблизу із заповідником.

За словами головного архітектора заповідника Тетяни Кулик, автентичність пам'яток збережена, але їм дійсно загрожує довколишнє будівництво.

"На мій погляд, автентичність головних пам'яток на сьогодні збережено. А от наміри забудови, які планується здійснити, дійсно можуть вплинути на всі ці процеси. Якщо після візиту експертів ЮНЕСКО якимсь чином держава почне працювати у цьому напрямку, то загрозу, яка існує зараз, ми зможемо ліквідувати", - сказала Кулик.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ