Ти будуй, а я "узаконю". Владні схеми незаконного будівництва під прикриттям

23.05.2017  09:23 __ Семен Кривонос

"Узаконити" – слово з лексикону українських забудовників. Все можна "порішати", якщо тебе є друзі при владі.

Що означає боротися з забудовником, за яким стоять люди з "високих кабінетів" мешканці вулиці Сормовської у Києві відчули на собі.

Просто в один день біля житлових будинків з’явився паркан і інформаційний щит. З нього мешканці дізналися, що скоро тут буде багатоповерхівка з прибудованими приміщеннями, офісами та підземним паркінгом.

Фото kievvlast.com.ua

Маємо повний набір сучасного столичного будівництва: будівля зводиться біля дитсадка, з порушенням будівельних норм і впритул до інших житлових будинків, загрожуючи їм руйнуванням.

Восени 2014 року мешканці Сормовської зверталися до мера Києва Віталія Кличка з даною проблемою. І він навіть давав доручення голові Дарницького району розібратися. Утім, час минув, інформаційний фон вщух, і будівництво почало відновлюватися.

21 квітня цього року мешканці зареєстрували петицію на сайті Київської міської ради, але надії на неї мало. 

Відповідь на те, чому забудовнику сходять з рук порушення, лежить не те, щоб на поверхні, але і не надто глибоко.

Компанією-забудовником скандального будинку є ПрАТ "Схід-2". Типова малозначуща назва, яку так полюбляють вітчизняні можновладці – сіро, невиразно, не впадає у вічі.

За даними відкритого Єдиного державного реєстру юридичних осіб засновником ПрАТ "Схід-2" є компанія ТОВ "Будтехнології холдинг", кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин Португалії Насіменто Кабесінха Мемеде да Фонсека Мануель Хоао.

Португальці нечасто зустрічаються в нашій країні в якості інвесторів, тож копнемо глибше. Тим більше, що засновником ТОВ "Будтехнології холдинг" є ТОВ "Будтехнології", кінцевим бенефіціарним власником якої виявляється знову ж таки той самий португалець.

Коріння "Будтехнології" звично йде до офшорів, до двох компаній, одна з яких зареєстрована на Кіпрі (Компанія ДЖМІРІНТ КОРП. ЛІМІТЕД), а друга у Сполученому королівстві (Компанія ЕЛІКСАНТ РІСОРСЕЗ ЛП).

Втім звернемо увагу на людей, більш близьких до нас – на директорів ПрАТ "Схід-2" та ТОВ "Будтехнології холдинг". Директором першої компанії числиться Петро Литвинчук, другої – Олександр Ганжа. Крім того, Олександр Ганжа є керівником ТОВ "Паркінг Київ", засновниками якої в свою чергу є В’ячеслав Кредісов та ТОВ "КІЛКОРІЕЛТІ".

 

 

В’ячеслава Кредісова можна назвати людиною "добре відомою у вузьких колах" – переважно тих, які пов’язані з відчуженням нерухомості та незаконними будівництвами. В середині 2000-х він був заступником міністра оборони – і встиг пофігурувати у справі з незаконним відчуженням майна Центрального військового санаторію Міністерства оборони України "Ялтинський" у Криму.

Також Кредісова пов’язують зі скандалами довкола ЖК "Коцюбинське". Там він намагається відсудити квартири у новобудові, за які люди сплатили повну вартість, в тому числі – у родин воїнів АТО. Використовуючи при цьому тиск та погрози. 

А тепер слід привів на вулицю Сормовську. Що дає Кредісову такий "імунітет"?

Вірогідно, близьке знайомство з "сильними світу сього". Так Кредісов був помічником народного депутата Анатолія Матвієнка (президентський "Блок Петра Порошенка") та екс-нардепа Ксенії Ляпіної ("Батьківщина", а потім "Народний Фронт"). Округ останньої, до речі, як раз включав в себе вулицю Сормовську.

Анатолій Матвієнко – депутат, який задекларував у власності особисту церкву, є, за численними публікаціями, дядьком іншого народного депутата від БПП – Сергія  Березенка (став народним депутатом в ході проміжних виборів у Чернігові в 2015 році, які запам’яталися гучними скандалами щодо підкупу виборців та застосуванням адмінресурсу).

Сьогодні Березенка називають "куратором" БПП по місту Києву…

Отже, як бачимо, мешканці вулиці Сормовської протистоять не окремому недобросовісному забудовнику. Проти них – цілий конгломерат українського політичного кумівства та кругової поруки.

Чи вдасться людям перемогти стару систему? Залежить від того, наскільки рішучою та наполегливою буде громада міста.

Немає більш хибної думки, що проблеми Дарницького не чіпляють Шевченківській, Голосіївський чи інші райони. Забудовник, за яким стоять нардепи, міністри та їхні радники може прийти будь-куди – і проїхатися по вашому подвір’ю, дитсадку, школі, будинкам. Роблячи те, що заманеться. Відчуваючи за собою силу.

Сьогодні ми всі – мешканці Сормовської. Ця конфліктна забудова – просто ще одна "лінія зіткнення" нашого світу з їхнім. Незаконне будівництво, розпасовка держактивів серед "своїх", Роттердам+ і торгівля з окупантами – це все явища одного порядку.

Це все – знахабніла влада, як ставить себе вище закону. І якій ми маємо покласти край. 

 

Семен Кривонос, координатор Київської міської організації Руху нових сил

powered by lun.ua