Дерибан у Гатному: "Озерний Гай" привчає інвесторів до септика на болоті

21.11.2016  14:34 __ Сергій Чагаров

Будівництво "Озерного Гаю" компанією "Інтергал Буд" екс-регіонала й нинішнього "відродженця" Володимира Зубика ведеться на роздерибанених землях в селі Гатному, що під Києвом.

"ІнтергалБуд" Зубика відомий скандальним будівництвом так званого "будинку Філарета" в буферній охоронній зоні Софії Київської у провулку Десятинному, 3/5. 

Сам депутат є членом комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

У Гатному на заболоченій ділянці забудовник уже зводить перший з 5 будинків житлового комплексу. Попри обіцянку підключитися до київської каналізації забудовник зараз пропонує інвесторам будинку на 128 квартир тимчасовий септик.  

Фото ozernyi-gatne.com.ua  

Київська каналізація чи септик?

Для Гатного проблема каналізування житлових будинків – дуже чутлива. У селі Києво-Святошинського району немає централізованого каналізування. Але донедавна не було і багатоповерхової забудови.

Нині ж селяни добре знають про проблему з каналізацією ЖК "Супутник. Гатне", якому місцева громада не дає скидати стічні води в дренажну систему села.

Житловий комплекс "Озерний гай. Гатне" будується на земельній ділянці, де знаходиться кілька заболочених озер. Власної каналізації в "Озерного гаю" немає. 

Керівник проекту Олександр Заїка каже, що ЖК буде під’єднаний до міської каналізації відповідно до технічних умов на підключення, які дають право на розробку проектної документації.

"Проект в стадии согласования. В отделе продаж можете взять технические условия на подключение водопровода и канализации. Это говорит о том, что нам разрешили подключиться в определенной точке к определенной сети, и при этом нам предоставлены определенные мощности. Вы ж понимаете, это самый главный документ. Да, на основании этого разрабатывается проект и согласовывается", - відповів керівник проекту.

Терміну, коли можна буде побачити сам проект, Олександр Заїка не назвав.

Телефонуємо адміністратору з відділу продажу Ользі і дізнаємося, що перший будинок буде тимчасово підключений до септика.

"По канализации мы будем подключаться к городской. На данный момент первый дом, который у нас достраивается, – временно на септике, а когда мы достроим вторую очередь – четвертый квартал – через год, мы подключим вторую очередь уже к городской канализации. Мы планируем уже через полтора года подключиться… Если вы будете ждать канализации, то стоимость квартиры будет уже дороже. Вы можете не переживать – все, что мы озвучиваем, – мы все выполняем", - переконує Ольга з відділу продажу.

Натомість, керівник проекту Олександр Заїка дуже здивувався, коли його запитали про тимчасовий септик для першого будинку.

"А какой септик, о чем речь вообще идет? С кем вы общались в отделе продаж? Давайте, я уточню в отделе продаж, и наберите меня чуть позже", - обіцяє розібратися з септиком керівник проекту. 

 

Навіщо робити подвійну роботу і спочатку облаштовувати септик, а потім ще його кудись підключати – незбагненно.

На сайті ЖК в переліку документів є лише технічні умови на розроблення проектної документації щодо підключення до київської каналізації. 

 

Дозволу на каналізування об’єкту на час будівництва в офісі компанії в Гатному також немає. Центральний відділ їхньої компанії повинен мати дозвіл, але за словами працівників, він в Гатне дозволу ще не надав.

Не виключено, що після здачі всіх будівель в експлуатацію, всі стічні води будуть зливатися просто в озера.

Архітектор-містобудівник Ігор Юрчак розповідає, що в першу чергу компанія, яка себе поважає і має репутацію, повинна облаштовувати комунікації, а вже потім починати зводити житло.

"Будь-яке будівництво починається з туалету, а театр починається з гардероба. Спочатку треба робити всі комунікації – всі інженерні мережі, а потім уже будувати житло. Але в нас, на жаль, робиться все навпаки. А тимчасове переходить в розряд постійного. У наш час жодній гарантії не можна вірити. Технічні умови – це, як кажуть, "хотєлки", а що буде зроблено – то має бути, як мінімум, проект і, як максимум, – дозвіл на виконання цього проекту і підготовчі робити", - радить архітектор, на що звертати увагу інвесторам.

Експерт також рекомендують задуматися потенційним мешканцям будинку над тим, яким чином доведеться обслуговувати тимчасовий септик.

"Септик – це вигрібна яма. Якщо будинок 128-квартирний, то порахуйте, скільки треба буде відкачувати. І я сумніваюся, що відкачувати септик будуть за рахунок забудовника. Скоріше за все це ляже на мешканців – ОСББ чи ЖЕК. Рахуйте так: у місяць кожна квартира продукує 1,5-2 куби – сукупно це понад 128 кубів на місяць. То якої величини має бути септик? Або кожен день його викачувати, або двічі на тиждень", - розповідає архітектор Ігор Юрчак.

Якщо ж септик довго не відкачується і він при цьому не бездонний, то можна припустити, що, ймовірно, перелив іде в озера.

При цьому у ЗМІ активно ведеться піар-кампанія з продажу квартир у комплексі. Людям обіцяють чисте озеро на прибудинковій території.

Сільрада виділила землю ВК "Підряд" і змінила цільове призначення незаконно?

Дві земельні ділянки, де забудовник "Інтергал Буд" зводить будинки, є проблемними, тому що виділені і передані в оренду замовнику будівництва – Виробничому кооперативу "Підряд", - на думку прокуратури, незаконно.

У травні 2015 року Господарський суд Київської області розглядав справу щодо спірних земельних ділянок в Гатному загальною площею 48 га.

 

Прокурор в ході розгляду справи довів, що рішення Гатненської сільської ради від 19.03.2006 року про зміну цільового призначення земель прийняте з порушенням законів і повинне бути визнане незаконним та скасованим, а договір оренди земельної ділянки визнаний недійсним.

Аргументи прокурора були настільки ж прості, наскільки й вагомі.

Оскільки експертиза показала, що ґрунти на цих ділянках відносяться до особливо цінних земель (темно-сірі опідзолені ґрунти та чорноземи опідзолені легкосуглинкові глеюваті, лучно-чорноземні легкосуглинкові ґрунти), то згідно зі ст. 150 Земельного кодексу, вилучення земель має відбуватися за погодженням із Верховною Радою. Однак, Верховна Рада України щодо гатненських 48 га ніякого рішення не приймала.

Прокурор також довів, що до переданої в оренду ділянки, входять водойми: 2,7 га під ставками та 0,6 га під болотами. Згідно з вимогами Водного кодексу, на цих ділянках можна будувати тільки гідротехнічні споруди, а не вести житлове будівництво.

Суд погодився з доводами прокурора і скасував дерибанне рішення сільради.  

Також суд визнав недійсним договір оренди земельної ділянки між Гатненською сільською радою і ТОВ ВК "Підряд".

На момент передачі в оренду земельної ділянки, посаду директора в компанії ТОВ ВК "Підряд" обіймав Василь Миколайович Бурянчик, 1961 року народження.

Василь Бурянчик у 2012 році мешкав у с.Новосілки і був директором ТОВ "Обухівриба" й безуспішно балотувався до Верховної Ради від "Соціалістичної партії України". Його поставили у списку під непрохідним номером – 129. Разом із дружиною та трьома доньками політик живе досить злиденно. На рік має дещо більше 50 тисяч доходу.

Із нерухомого майна у власності політика станом на 2011 рік тільки одна земельна ділянка площею 12 соток. Зараз справи у людини, яка нібито володіє такою великою земельною ділянкою під Києвом, не кращі. Він шукає роботу.

Загалом, резюме на сайті пошуку роботи в Бурянчика досить цікаве й насичене.

 

15 років він віддав військовій службі. Пише, що був причетний до військ спецпризначення ГРУ.

 

Бурянчик фігурував у земельних махінаціях, здійснених в обхід мораторію на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, (п.15 Перехідних положень Земельного кодексу України в редакції від 19.12.2006 року) переоформлення права власності на сільгоспугіддя. 

ТОВ ВК "Підряд" – компанія, яку в ЗМІ пов’язують з колишніми "регіоналами". Як пише видання "Наші гроші", ВК "Підряд" зареєстрований на ТОВ КУА "Крістал Ессет Менеджмент" Валерія Кулакова, який був довіреною особою "регіонала" Володимира Зубика на парламентських виборах 2012 року.

Валерій Кулаков послідовний помічник нардепа Зубика ще з 5 скликання.

Також, за даними видання "Наші гроші", "КУА "Крістал Ессет Менеджмент" разом з дружиною екс-нардепа Оленою Зубик є засновником ТОВ "Камертон 2004". Володимир Зубик відомий у ЗМІ, насамперед, завдяки низці афер на ринку нафтопродуктів. З ним пов’язують підприємство "Лівела", яке було імпортером палива, а потім просто розчинилось в повітрі, не сплативши до бюджету понад три мільярди гривень податків. Депутат також не надто приховує причетність до фірми "Інтергал-Буд".
  
Валерій Кулаков також є власником компанії "Інтергал Буд". Згідно з інформацією на сайті Міністерства юстиції України, саме Кулаков є кінцевим бенефіціарним власником.

 

"ІнтергалБуд" прокоментував свої зв’язки з ТОВ ВК "Підряд". За їхніми словами ТОВ ВК "Підряд" замовило забудову земельної ділянки площею 48 га у с. Гатне на вулиці Свободи, 1 у будівельної компанії "Інтергал Буд".

 

За інформацією в соцмережах у 1995 році в ВК "Підряд" працював і нинішній сільський голова Гатного Броніслав Корицький.

  Фото зі шкільного музею с. Гатне 

Про це він і сам писав у своїй передвиборчій листівці.

 

Київська облпрокуратура без касації віддала землю на відкуп дерибанникам

З судовим рішенням про незаконність виділення сільрадою землі ТОВ ВК "Підряд" не погодилося і подало апеляцію.

У липні 2015 року колегія суддів Київського апеляційного господарського суду під головуванням судді Євгена Шаптали постановила відмовити прокуратурі в позові повністю.

Мотивація суддів була такою, що спірна земельна ділянка відноситься до Лісостепової Правобережної провінції, Зони Лісостепу, Середньо-Дніпровського Правобережного округу, Фастівського природно-сільськогосподарського району. За матеріалами апеляції цінні ґрунти з переданих в оренду ділянок – не віднесені до особливо цінних ґрунтів провінції Лісостепова Правобережна.

Щодо озер і боліт – суд врахував те, що відведення спірної земельної ділянки в оренду для житлового будівництва було погоджене з державними установами, які не вказали, що спірна земельна ділянка включає в себе землі водного фонду, які мають обмеження режиму господарської діяльності.

За інформацією нашого джерела в ГПУ, прокуратура відразу ж підготувала касацію на рішення такої апеляції.

Касація обґрунтовувала, що суд переплутав вузьке поняття "особливо цінних груп ґрунтів" зі значно ширшим поняттям "особливо цінних земель". Адже згідно з вимогами ст.150 Земельного кодексу, віднесення земель до особливо цінних відбувається не тільки на підставі їх природних якостей, а й з урахуванням їх використання для певних соціально значимих потреб.

Що стосується водних об’єктів, то на земельних ділянках такої категорії заборонено не те що житлове будівництво, а й розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив.

У ГПУ було погодили касацію, однак в останній момент прокуратура Київської області "передумала" її подавати.

Цікаво, що негативне рішення Київського Апеляційного Господарського суду постановив головуючий суддя Євген Шаптала, сім`я якого неодноразово опинялася в центрі уваги ЗМІ в контексті корупційних скандалів.

Село Гатне – не єдине в своїй боротьбі проти дерибанників і недобросовісних забудовників.

Пристолична земля стає дедалі дорожчою, бо в Києві майже ніде будувати. Зараз Громада Приірпіння веде боротьбу за збереження лісів, зокрема Біличанського лісу.

Громада Петропавлівської Борщагівки намагається вберегти Вумівський ліс від вирубки й забудови.

 

Сергій Чагаров, мешканець села Гатне

powered by lun.ua