Хто об’їдає дітей у дитсадках?

31.10.2014  08:50 __ Ольга Матюшина

Питання харчування в дитсадках селища Коцюбинське мами вивчають не перший місяць.

Коли в меню написано, що дітям дають булочку, то на стіл кладуть прозорий шматочок батону.

У вересневій накладній за 2-ге число ми побачили, що дітям закупили зефір та мармелад майже на тисячу гривень. Але з’явився він на столах за кілька тижнів та й то тоді, коли активні батьки зчинили 16-го вересня галас.

У накладній йшлося, що постачальником є ПП "Дитяче харчування". І от стало цікаво, хто ж об’їдає наших дітей.

У відповіді від селищної ради йдеться, що постачальниками продуктів для наших дитсадків є ТОВ "Комунальне-виробниче підприємство громадського харчування", ПП "Дитяче харчування" та ПП Кіщук.

З’ясувалося, у нас немає прямого постачальника харчів у садочок, а є цілий ланцюжок своїх "перепостачальників".

Перша організація – ТОВ "Комунальне-виробниче підприємство громадського харчування" – заснована Коцюбинською селищною радою. Керівниця цієї організації, що має право підпису – Ганна Каськова.

Пані Каськова приходила до селищної ради, коли ми піднімали питання харчування і подовженого дня, і сиділа вона поруч із директоркою дитсадка "Світлячок" – білявкою Людмилою Сич.

 

І ось товариство, засновником якого є селищна рада на чолі з Каськовою, закуповує продукти у ПП Олександр Кіщук, яке, до слова, не є виробником цієї продукції, а просто займається перепродажем.

А очільник цього приватного підприємства пан Кіщук – рідний син Ганни Каськової, яка очолює засноване нашою радою товариство. Тобто простішими словами: мама закуповує продукцію у сина.

Тут є очевидний конфлікт інтересів.

Місцевій владі настільки байдуже, чим же годують у садках дітей, що вона навіть не контролює наявність у садках необхідних овочів та фруктів. І мова йде не про ананаси чи папаю, мова йде про просту картоплю – другий хліб для українців.

Перші два тижні вересня у садку картоплі не було. Їли горохове пюре із рибою. Через це бідкалась медична сестра.

І це зацікавило прокуратура Ірпеня. Ось відповідь за підписом прокурора Мирослава Пацкана.

 

Крім згаданого приватного підприємства, є ще одне – вже згадане  "Дитяче харчування". І директором на ньому є… Ганна Каськова.

Купуємо самі у себе? І яка ж ціна питання? Заходимо на сайт тендерних закупівель. Читаємо, що очікувана сума контракту майже 3,5 млн грн.

 

Про це ми одразу ж повідомили УБОЗ та прокуратуру. Й доволі швидко отримали відповідь.

У діях Каськової правоохоронці бачать адміністративне правопорушення.

 

І така схема діє не лише в одному селищі. Як виявилось, ТОВ "Комунальне-виробниче підприємство громадського харчування" харчує за такою ж схемою все Приірпіння.

У своїй відповіді на наші звернення прокуратура зазначила, що на очільницю дитсадка та медичну сестру накладуть штрафи через порушення саме норм харчування.

Тут варто нагадати, що, коли піднімалось питання тривалості роботи дитсадка, нам повідомили, що дітей просто немає чим годувати увечері. А батьки вирішили перевірити, хто ж їсть булочку, коли наші діти їдять прозорий батон. І хто їсть зефір, поки наші діти його їдять на папері.

Перевірка правоохоронців триває і ми, сподіваємось, дуже скоро побачимо її результати.

 

Ольга Матюшина, коцюбинчанка, для Сайту громади Приірпіння

powered by lun.ua