Жити по-новому…

01.08.2014  11:45 __ Роман Андрейко

Закінчилося чергове засідання Київради, а разом із ним розвіявся черговий пакет ілюзій...

Люди, які ще кілька місяців тому йшли на вибори під гаслами "Жити по-новому!" сьогодні наочно продемонстрували, як вони це розуміють. Але все по порядку…

Цього разу в Київраді знову було "весело", знову багато бажаючих "пагаваріть"... і як завжди байдуже по суті чи просто так.

Головне на початку виступу не забувають сказати "Від фракції!" бо це за регламентом дозволяє виступати не 1, а цілих 3 хвилини!

Було не так багато питань – зокрема, про економію бюджетних коштів і збільшення надходжень, під час обговорення якого пригадалася стара історія про те, як збільшити ефективність використання кормів для підвищення надоїв молока?…

Відповідь: треба годувати корів у 2 рази менше і доїти у 2 рази більше! Теоретично ефективність за розрахунками має зрости в 4 рази! А на практиці від цього корови здохнуть…

У нашому випадку серед багатьох теоретичних "перспективних" джерел поповнення бюджету було 200 мільйонів гривень від "детінізації доходів мешканців Києва".

Але "найцікавіше" мало бути в кінці засідання. Питання, яке не вдалося "протягнути" минулого тижня знову винесли "доопрацьованим" на голосування. Йдеться про земельну ділянку площею близько 1 га на вулиці Серафимовича, 6а, яку було виділено в оренду на 25 років ще в далекому 2002(!) році і яку "інвестор попросив замінити на нову".

Ще під час першого розгляду питання "заміни" ділянки викликало підозри: що це за інвестор, який за майже 12(!) років так і не почав "інвестувати", а тепер просить замінити ділянку.

При цьому в поясненнях "інвестор" зазначає, що сума понесених витрат складає "близько 8 мільйонів гривень…, в тому числі, на залучення трудових ресурсів".

А доповідач від "УДАРу" переконує, що все ґрунтовно вивчили, є висновки правників-спеціалістів, а від прокуратури єдиним зауваженням було…. "замінити слово "взамін" іншим словом – "замість". І все!...

Ми живемо в еру інтернету! Легким рухом руки та за допомогою Google із відкритих джерел дізнаємося про таке:

"Інвестор – ТОВ "Тельбін ІВА" – є 100% "донькою" офшору з далекого Белізу і має офіс на Харківському шосе, 164 у Києві. Про реальних власників та "зацікавлених" осіб можна лише здогадатися за низкою публікацій на поважних сайтах за минулий рік – серед інших згадується і доповідач з цього питання у Київраді.

За останні кілька років "інвестор" мав цілу низку судів різних інстанцій – як господарських, так і адміністративних. Останні рішення стосуються якраз згадуваної ділянки, датуються червнем 2014 року і вони…. не на користь "інвестора"!

Суди вимагають розірвати договір оренди земельної ділянки з моменту його укладання, а ухвали про забезпечення, до слова підтверджені у найвищих судових інстанціях, забороняють проводити будь-які дії на ділянці.

І насамкінець… в 2013 році, а це більше 10 (!) років з моменту отримання ділянки, коли на занедбаній вже на цей час території "інвестор почав активні дії" по вирубуванню дерев, місцеві мешканці вийшли на захист зеленої зони та в один прекрасний ранок… на ділянці їх зустріли "ті тушки" в кількості 150…200 (!) чоловік!

Після чого активістів банально побили і повиганяли, а пізніше кільком "особливо активним" мешканцям із сусідніх будинків знищили автомобілі.

То часом не на такі "трудові ресурси" було витрачено шалені кошти, про які згадується в поясненні до проекту ухвали Київради?! Скільки коштує "робота" одного "тітушки" на день?

Депутати Київради від фракції "УДАР-Солідарність" "оцінили" отриману від автора інформацію, зважили всі ЗА і ПРОТИ і… проголосували ЗА надання "інвестору" нової ділянки!

Жити по-новому!? Здається, з такими гаслами йшли на вибори в Київраду мої колеги?

Як вони собі це "по-новому" уявляють?

Думаю, що виборцям, зокрема з вулиці Серафимовича було би цікаво почути пояснення на цю тему. Готовий надати для цього прямий ефір. У зручний час.

 

Роман Андрейко, Генеральний директор "24" каналу, депутат Київради від "Самопомочі", для УП

powered by lun.ua