Кличко обіцяв зупинити дерибан: а що ж з Bionic Hill?

24.07.2014  08:14 __ Юрій Левченко

Київський апеляційний адміністративний суд розглядає правомірність відчуження земельної ділянки колишньої військової частини, що розташована в Біличанському лісі. Площа цієї ділянки 147 гектарів.

Громада позивається проти Київської міськради. Третьою особою є забудовник, оскільки судовий спір зачіпає шкурний інтерес фірми Василя Хмельницького "Біонік Ленд", яка в результаті провернутої афери, без сплати жодної копійки до бюджету отримала 147 гектарів землі, ринковою вартістю понад 1 мільярд гривень. 

Для тих, хто будує технопарк, було важливим отримати погодження Київради на прокладання дороги через Біличанський ліс до того, як лісу нададуть статус Нацпарку. Активісти й екологи виступали проти.

Попри протести активістів Київрада таки проголосувала за це рішення й дорога тепер зазначена офіційно у плані Нацпарку.

doroga

Але законність землевиділення колишньої військової частини викликала в територіальної громади міста Києва сумніви.

Варто зазначити, що в суді, представником Київради є Євген Палій, який як і за часів Попова  продовжує відстоювати рішення Київради часів Черновецького про виділення безкоштовно 147 гектарів земельної ділянки і заперечує проти його скасування.

Єдине, що змінилося у представника Київради після революції гідності, – це те, що у нього з’явилося нове доручення на представництво інтересів Київради. Цей документ підписаний вже новим секретарем Київради – УДАР-івцем Олексієм Резніковим.

Можливо, позицію представника Київради можна пояснити тим, що в проекті Bionic Hill забудовником є головний радник Віталія Кличка, бізнес-партнер родини Черновецького Ігор Ніконов.

Раніше Кличко неодноразово заявляв про своє бажання зупинити незаконні забудови столиці через скасування рішень Київради Черновецького. Більше того, Кличко два роки тому навіть судився з Черновецьким й програв у першій інстанції.

"Справедливий" Печерський суд прийняв рішення, що Черновецький НЕ грабував Київ, то – вигадки. З такими суддею наступним кроком має стати довічне призначення Черновецького мером. Ми готуємо апеляцію ", - написав тоді Віталій Кличко на своїй сторінці в Facebook.

Як депутат Київради, який є у справі третьою особою на стороні позивача, я вирішив з’ясувати, чи легітимна довіреність представника Київради, який відмовляється визнавати позов в інтересах громади.

Саме тому засідання, яке відбулось у понеділок, 21 липня, відклали до 24 липняСуд відбудеться о 14:00.

Також слід зазначити, що на судове засідання був викликаний колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко, який мав би підтвердити або спростувати факт підписання документу, адресованого Черновецькому, де Міноборони відмовляється від 147 гектарів землі.

Саме цей документ нібито і поклав початок цій оборудці.

І тут – найцікавіше. Відповідачі ніяк не можуть надати оригінал цього документу. А це в свою чергу дає підстави твердити, що він міг бути підробленим.

На жаль, Анатолій Гриценко до суду цього разу не з’явився, але має можливість свідчити ще 24 липня.

"Як ви думаєте, скільки за 3 роки я підписав документів? Десятки тисяч. Якщо покажете мені… а так не можу сказати, вибачте," – пояснив телефоном журналістам екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.

Довідково про історію з Bionic Hill:

Київська міська рада своїми рішеннями від 12 липня 2007 року N 1054/1715 спочатку передала землю, на якій розташоване військове містечко в оренду ТОВ "Столиця Центробуд", а потім, рішенням від 8 жовтня 2009 року N 362/2431 взагалі, безкоштовнопередала 147 га у власність Житлово-будівельному кооперативу "Житлобудсервіс", начебто для будівництва житла.

Насправді ніхто ніякого кооперативного житла будувати не збирався, бо, отримавши земельну ділянку у власність, житлово-будівельний кооператив, який був заснований двома фізичними особами і ТОВ "ЮКРЕЙНІАН ЛІГАЛ АССІСТАНС",  відразу передав її у власність в якості внеску до статутного фонду ТОВ "Біонік Ленд" і відразу самоліквідувався (була задіяна класична схема Черновецького).

Одним із засновників ТОВ "Біонік Ленд" є компанія "ГЛЕШОУ ЛІМІТЕД" зареєстрована на Кіпрі.

Представник позивачів Олександр Дядюк зазначає, що дана земля була передана в оренду а потім відчужена у власність – на підставі сфальсифікованих документів. Коли ТОВ "Столиця Центробуд" подавало до Київради клопотання про надання їм землі, вони надали сфальсифіковану довідку (яка є в матеріалах кадастрової справи), що на цій території немає об’єктів нерухомості інших власників, окрім того, що куплене ними.

Але це не відповідає дійсності, адже на цій території залишались 8 чотириквартирних будинків державної власності, в яких проживало близько 40 сімей.

військове містечко

На сьогодні на території військового містечка залишилось 6 будинків, в яких ще проживає 12 сімей. 2 будинки державної власності – зруйновані.

Bionic Hill

Народний депутат від Партії регіонів Василь Хмельницький, ще за часів Януковича,  в коридорах влади домовився про реалізацію свого проекту на 147 гектарах колишньої військової частини.

Так в 2011 році столична мерія прийняла стратегію розвитку Києва в якій йшлося про створення в межах міста кластера для IT‑фірм.

У 2012-му міська адміністрація підписала з фірмою Василя Хмельницького UDP контракт про будівництво дороги та комунікацій до проекту.

Цього ж року уряд затвердив національний проект "Технополіс", частиною якого має бути Bionic Hill, в якому Кабмін буде брати участь як інвестор та видавати гарантії за кредитами приватних забудовників.

Bionic Hill – проект українського інноваційного парку, на території якого передбачалося створення інноваційної екосистеми за принципом "Живи-Працюй-Навчайся-Відпочивай".

Первый киевский технопарк BIONIC Hill начнут строить осенью 2012 года.

Ось такі проекти поширили тоді в мережі.

Первый киевский технопарк BIONIC Hill начнут строить осенью 2012 года.

Проте мешканці колишнього військового містечка, яких Хмельницький намагався виселити із житла, оскаржили в суді законність передачі 147 гектарів землі. Не дивлячись на те, що перша інстанція відмовила позивачам в задоволенні позову, після майдану, коли була подана апеляція, ситуація кардинально змінилася.

Судді апеляційної інстанції почали вивчати матеріали справи і слухати доводи сторін.

Так, на судовому засідання 25 червня 2014 року було з’ясовано, що існує два однакових документи Міністерства оборони України, адресовані двом юридичним особам за одним вихідним номером, про відмову в земельній ділянці, підписані тодішнім міністром Анатолієм Гриценком.

Перший документ був надісланий голові КМДА Леоніду Черновецькому, другий – Київській міській раді. Тому, як мінімум, один з двох документів – фальшивий.

У випадку, якщо з’ясується, що екс-міністр документи не підписував, – будуть наявні всі ознаки кримінального злочину по привласненню державної землі, що потягне за собою кримінальну відповідальність посадових осіб Міністерства оборони, Київради та ТОВ "Столиця Центробуд".

 

Юрій Левченко, депутат Київради (ВО "Свобода"), для сайту Громада Святошино

powered by lun.ua