Київ шукає нових лідерів?

08.04.2013  15:36 __ Володимир Горковенко

Київські вибори схожі на гру в дурня. Ні в кого немає на руках козирних карт, тому блефують усі. Найбільше блефує опозиція. Вона не має єдиного кандидата, але намагається зберегти обличчя попри те, що по самі вуха у проблемах.

Ще кілька днів тому складалося враження, що для перемоги Петра Порошенка у Києві склалися дуже зручні обставини.

Він чи не єдиний хто зацікавлений взяти Київ. І, напевно, єдиний хто знає як конвертувати столичний успіх у перемогу в президентській грі. Щоправда, для киян він чужак. Одним "Київським тортом" їх не взяти.

А ще у нього імідж олігарха. А на вибори, в основній масі, ходять бідні люди. Це і є електорат.

Петро Порошенко так захопився власною грою "я – мер", що опустив іншу важливу деталь – на кого спиратиметься у Київраді. Без власної більшості можна хоч зараз купувати спідницю та готуватись виконувати функції київської королеви.

З іншого боку, дивна ситуація склалась: Петро Порошенко немов би у грі, а сам він навіть карти в руки не брав, якщо не брати до уваги його публічні заяви стати "єдиним опозиційним кандидатом".

Порошенко вдалося заручитися підтримкою Яценюка. Його син Олексій увійшов до фракції "Батьківщина" у Вінницькій облраді. Втім, рішення про підтримку позафракційного Петра Порошенка "Батьківщиною" так і не було ухвалене. Попри те, що супротив Турчинова, який хворіє і підтримує Кужель, був мінімальним.

Кужель спеціально не запрошують у турне з акцією "Вставай, Україно!". Оскільки, зайвого може наговорити. Тому й топчеться по Києву.

На всяк випадок, відрядили у "відрядження" у колонію до Юлії Тимошенко. Так би мовити, на курси підвищення опозиційної кваліфікації. А то люди гарно пам’ятають, як Олександра Кужель активно працювала в уряді та команді Сергія Тігіпка.

Кияни невдоволені тим, як прибирали сніг. Опозиція збирає мітинг. Соцмережі заведені, всі лайкайть анонси акцій. Роздають листівки. Чого ще бажати Порошенку?

Катеринчук йому не конкурент. Кандидат від "Свободи" програє йому лідерство у колись російськомовному Києві. Залишилося призначити вибори, домовитися з владою про лояльність і перемогти Попова. Пазл складається. Очікування перемоги дуже високі.

На емоційній хвилі Порошенко навіть зізнається "Тиждню", що піде на вибори і без "Батьківщини". А якщо соратники Тимошенко його не підтримають, то "вони проти народу". Дуже сміливо!

Але сталося не так як гадалося. Високі очікування витісняє розчарування.

Кияни не вийшли на акцію. Причина банальна – робочий день і незрозуміло навіщо. Виявилося, що у опозиції немає "плану Б" на випадок, коли у ВР забракне голосів призначити вибори. І про це варто було подбати заздалегідь.

Опозиція неправильно протрактувала протестний настрій киян. Вони вважали, що люди образилися на владу. Але виявилося, що опозиція – не краща. Вона не пропонує альтернативного рішення.

Віталій Кличко почав програвати Київ, коли затягував з пропозицією Яценюка стати єдиним кандидатом. Відповідь Кличка "без мене мене й оженили" багатьох розчарувала.

Найстрашніше для команди Кличка – "а раптом війна", тобто вибори. А перемога на них – це гірше, аніж кошмарний сон.

Віталій Ковальчук, який працює мізками лідера УДАРу, гарно усвідомлює, що рейтинг Кличка якщо не засипле снігом взимку і не затопить водою та сміттям на весні, то точно він (рейтинг) голову зламає на столичних дорогах.

До персони Віталія було надто багато уваги. Це своєрідний Месія для Києва. Всі від нього чекали дива. А він наважився відмовити Києву.

PR-консультанти Кличка, напевно, випили весь валідол, який був в аптеках. Які б гарні тексти вони не писали, але з легенди боксу їм не під силу зліпити українського Вашингтона.

Також Кличку не уникнути відповіді на питання: чому він такий бідний? Консультантам вже зараз варто запасатися черговою партією валідолу.

Навіть в ефірі ВВС лідер УДАРу не зміг відповісти на просте питання про свої доходи. Лише сказав, що інвестує у нерухомість і має будинки у Німеччині та США. А в Києві лише квартира. Навіть машини немає. Це при тому, що за версією журналу "Фокус", Віталій Кличко займає перше місце серед спортсменів зі статками у 16 мільйонів доларів.

Невже Віталій Кличко, легенда українського спорту, політик з президентськими амбіціями, віддає перевагу платити податки закордоном, аніж в Україні? Якось непатріотично. З таким "багажем" питань без відповідей, в Україні валідол може стати дефіцитом.

І, головне, що стримує Віталія Кличка від заяви про участь у мерській кампанії – з Хрещатика поки що нікому не вдавалося стрибнути на Банкову. Тому для команди УДАРу вигідно тримати київські вибори у підвішеному стані.

Здавалося б те, що добре для Віталія Кличка, має бути поганим для Петра Порошенка. Але невизначеність з кандидатом на столицю у опозиційному таборі зіграло злий жарт: при всіх сприятливих обставинах на перемогу, вони втрачають цей шанс.

За таких умов Олександр Попов може й не вести кампанію, а одразу святкувати перемогу. Опозиція, швидше, виростить нових лідерів у Києві, ніж обере єдиного кандидата.

З іншого боку, є варіант, який може влаштувати усіх – це проведення лише виборів до Київради. Повноваження діючої завершуються і має бути обрана нова. Тут і до Конституційного Суду можна не ходити. А без мера кияни жили до цього часу, проживуть і ще якихось два роки.

Все одно, повноважень у столичного мера менше, аніж у британської королеви. Тому варто розслабитись – гра триває…

Про автора
Володимир Горковенко, журналіст
powered by lun.ua