Як організувати пункти збору для використаних батарейок

20.02.2013  13:21 __ Ірина Федорів

Коли в Києві відкрили пункт прийому використаних батарейок, енергозберігаючих ламп, акумуляторів та ртутних термометрів, то постало питання, чому таких пунктів збору більше ніде нема.

Пункт прийому організували за адресою: вулиця Жилянська, 26-а (вхід з вулиці Антоновича 34).

"Ми зібрали й вже відправили до Львова першу партію – 33 кілограми. Вони просять відправляти по 30 кілограмів. Це перша партія. Зараз назбирали вже 9 кілограмів. Багато людей телефонує, телефонують з шкіл", – повідомив телефоном працівник офісу на Жилянській.

Люди згодні збирати батарейки, щоб зробити світ чистішим. Фото stud-times.com.ua

Виявляється, у Львові створили лінію для переробки батарейок й через нестачу батарейок та іншої сировини вона запускається лише раз на тиждень.

"Я працювала в Німеччині. Там викидати такі речі як батарейки чи енергозберігаючі лампи разом з іншим сміттям – неприпустимо. Зараз мені шкода довкілля, тому я збираю батарейки й лампи, чекаю, доки відкриють відповідні пункти прийому", – розповіла коцюбинчанка Юля.

Протягом цього тижня в селищі Коцюбинське, що поблизу столиці, ми організували 4 пункти збору спрацьованих батарейок. Це нам не коштувало ані копійки.

Ми встановили в торгових точках селища коробки й домовились, що з торгових точок нам будуть повідомляти, коли треба вивозити назбирану партію.

Оскільки упродовж тижня хтось обов’язково їде в центр столиці, то завезти це в організований державою єдиний пункт збору – нескладно.

Одна батарейка забруднює 400 літрів води або 20 м2 ґрунту.

Встановити банку в офісі не важко, як і відвезти раз на місяць зібрані батарейки на Жилянську. Фото goloskarpat.info

Тому ми, з огляду на свій досвід, звертаємось до киян, які працюють в офісах, громадських організаціях чи торгових точках.

Якщо у вас є змога встановити коробку, куди люди з часом зноситимуть батарейки, а ви потім по дорозі завезете їх на Жилянську – зробіть це.

Теж саме можна організувати в будь-якому населеному пункті, якщо є ті люди, які можуть хоча б раз на тиждень/місяць завозити це до Києва на Жилянську.

Інформацію про пункти прийому можна поширювати в оголошеннях, соціальних мережах, зокрема на сторінках небайдужих спільнот таких, як Утилізація батарейок в Україні.

Згодом можна буде скласти мапу, на якій ми намалюємо пункти збору, які організували свідомі люди в Києві та поза межами столиці.

Давайте робити світ чистішим разом!

 

Ірина Федорів, журналіст, депутат селищної ради Коцюбинського

powered by lun.ua