Приватний сектор скидає нечистоти у Дніпро

18.07.2012  12:35 __ Олексій Василюк

Якщо йти під землею проти течії річки Бабин Яр, то дуже скоро можна почути неприємний запах, та побачити під ногами величезну кількість фекалій. Річка впадає до затоки Вовковата, тобто стоки пливуть у Дніпро.

Звідки фекалії взялись у річці, з'ясували столичні дигери.

Досвідченим дослідникам підземель не довелось довго шукати. Вулиці Рилеєва, Верболозна та Петропавлівська здаються зверху райським куточком майже у центрі міста. Невеликі приватні будинки, що стоять на цих вулицях ніби нічим не загрожують людям.

Звичайні будинки, що потопають у зелені, здається, нічим не загрожують киянам

Проте саме під цими вулицями проходить невелика притока річки Бабин Яр , що нині закута у колектор – бетонну трубу діаметром 1 метр. У стінах та стелі цієї труби місцеві жителі наробили чимало дірок, та підключили до них свою каналізацію.

Однак їхні мешканці скидають фекальні стоки у підземну річку, а та в свою чергу несе все це в Дніпро  

Чому так відбувається? Тому, що більшість людей не відрізняють зливостічну каналізацію від фекальної, а знайти тут найближчий фекальний колектор, не будучи інженером Водоканалу досить складно.

Деякі мешканці не бояться "врізати" просто велетенські труби для своїх фекалій. Хоча законом це заборонено  

Деякі жителі все ж таки підключили свої будинки до фекального колектору, що проходить під вулицею Рилеєва. Проте мешканці будинків 1, 3, 4 та 8 по вулиці Верболозній та будинку 22 по вулиці Рилеєва цього робити не збираються.

- Неочищені стоки? Так, скидаємо, - відповідає на питання чоловік, що сидів біля одного з будинків. – Усі тут так роблять, хто саме – казати не буду. Покарання за це ніби не передбачено.

За словами борця із забрудненням річок Михайла Сторожука, минулого року дигерські групи під керівництвом "Київавтодору" ліквідували схожі врізки на бульварі Вернадського.

- Деякі мешканці після цього перепідключили свою каналізацію до фекальних колекторів, деякі – почали будувати нові незаконні врізки. Цього разу так просто не вирішити цю проблему – врізок забагато і тампонадою не обійтись. Потрібно наново перекладати зливосточний колектор, а коштів на це у бюджеті не передбачено. Тому ніхто і не клопочеться, - сказав Сторожук.

Утім, поки писалась ця коротенька стаття, до Дніпра витекла щонайменше сотня літрів неочищених стоків. 

 

Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua