За державу сумно…

05.07.2012  11:12 __ Юрій Чуріков

Європа ставить для України дуже високі стандарти, зокрема і щодо виконання міжнародної Конвенції про охорону архітектурної спадщини Європи.

Однак представники країн Євросоюзу на території України поводять себе подекуди зовсім не так, як вони це декларують, а зовсім навпаки. Про мету таких дій можна тільки здогадуватися. Але наслідки всім зрозумілі. В Україні закон – не закон! З нею, з Україною, можна не рахуватися і робити що завгодно!

 

Яскравий тому приклад – надбудова двох мансардних поверхів у центральному історичному ареалі посольством Республіки Естонія в Україні у будинку по вул. Пушкінській, 43 (43-б) у Києві.

 

Зміни об’єкту культурної спадщини провадяться на замовлення посольства Естонії естонським підрядником без жодного українського дозвільного документа та затвердженого проекту! І це в Центральному ареалі історичного населеного міста Києва на об’єкті культурної спадщини, який увійшов до Зводу пам’яток історії та культури України.

 

Відповідно до п. 3 ст. 32 закону про охорону культурної спадщини на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

А ст.298 Кримінального Кодексу передбачає за ці дії кримінальну відповідальність.

 

Але для посла Естонії, Лаури Лепик, виконання міжнародних Конвенцій та Українських Законів – це марна трата часу. Це ж – чужа історія, не рідна естонська, то яке діло естонцям до пам’яті і шанування українців та їх законів. Вони ж спаплюжують не свою, а чужу столицю, маючи дипломатичний імунітет.

 
 

Виходить, що "правила" виконання міжнародного та українського законодавства, Європейська держава самочинно встановлює на нашій землі?

Мабуть, зверхнє ставлення держави, члена Євросоюзу, до України – це правило, яке вона розуміє як провадження і випробування корупційних схем чиновниками європейських держав на об’єктах Української культурної спадщини!

Фото автора 

 

Юрій Чуріков, архітектор

powered by lun.ua