Кавуновий сезон чи кавуняча вакханалія?

02.07.2012  10:29 __ Олександр Івахнюк

За кілька тижнів розпочнеться кавуновий сезон. У цьому є безсумнівний позитив, оскільки втомлені пивом нирки українських вболівальників давно чекають кавунової терапії. У Києві кавуни продаватимуть на базарах і у супермаркетах, тобто там, де вони, власне, і повинні продаватися.

Однак, в останні роки склалася традиція, коли під продаж цього товару виділяють спеціальні місця. Хто їх визначає і хто, зрештою, на цьому заробляє – не тема цього допису. Хочеться звернути увагу на шкоду, яку місту завдає це позабазарне кавунове нашестя.

По-перше, зовнішній вигляд торгової ятки. Як правило, це клітка, обкладена зсередини картоном чи фанерою. Чи може так виглядати торгове місце у столиці? Але, це ще півбіди.

Найбільша біда – люди, яких наймають там торгувати. Наприклад, минулого року усі кавунові ятки на вулиці Драгоманова мали за продавців нетверезих, хамовитих індивідуумів у брудному задрипаному одязі. Складалося враження що саме за такими рисами їх і відбирали!

Як наслідок, територія навколо такої ятки перетворювалась на клоаку з цигаркових недопалків, порожніх пивних пляшок і кавунових решток. Чи годиться такий сервіс для столиці? Було б цікаво отримати від Дарницької РДА чи КМДА (хто там за це відповідає) інформацію про те, чи варто очікувати якихось змін у кавуновій вакханалії цього сезону?

 

Зокрема, цікавить:

Хто і за яким принципом визначає місця для торгівлі кавунами і динями?

Чи вважається порушенням, якщо ятка встановлена на газоні?

Чи каратимуть підприємців, які торгують кавунами за антисанітарію біля їхньої ятки? (недопалки, інше сміття)

Чи вважатиметься порушенням перебування продавця у нетверезому стані у такій ятці, його хамство покупцям і як за це буде покараний підприємець?

Хто контролюватиме роботу яток з продажу кавунів, за якими критеріями і до кого звертатися з метою повідомити про порушення?

Лист з цими запитаннями пішов у вигляді інформаційного запиту в КМДА та Дарницьку РДА. Пропоную усім, кому небайдужий Київ, теж написати такі запити, отримати відповідь, а потім проконтролювати виконання обіцянок.

Хтось може сказати, що запитання наївні і відповідь на них буде формальною. Але, якщо ці запитання не ставити, то не треба і відповідати, а отже, нічого і ніколи не зміниться. А змінювати щось треба… Чому б не почати з кавунів?...

 

Олександр Івахнюк

powered by lun.ua