Протест підприємців

26.06.2012  11:21 __ Микола Спірідонов, для УП.Київ

25 червня під КМДА відбувся мітинг підприємців. Учасників зібралося близько тисячі. Основний контингент – власники МАФів, так офіційно називають кіоски.

Було видно – цей мітинг не з числа проплачених.

Люди дійсно вийшли боротися за свої права. Багато з них могли чітко й аргументовано викласти свою позицію.

Причини – погіршення умов для ведення бізнесу. При спілкуванні з учасниками мітингу виявилось, що умови для їхньої діяльності погіршились не сьогодні.

Притискати підприємців почав ще Леонід Черновецький. Після приходу на посаду мера, він намагався наповнити бюджет. Основними його електоральними улюбленцями були сумновідомі "бабусі Черновецького".

Тож дрібним підприємцям пощастило менше. За їх рахунок "космічний мер" намагався поповнити бюджет.

Зі зміною київської влади, власникам кіосків не стало легше. У 2011-2012 роках МАФи стали масово демонтувати, рахунок ішов на сотні. Займалося цим питанням КП "Київблагоустрій", директор – В'ячеслав Солошенко.

На думку підприємців, дії КП "Київблагоустрій" були фактичною ліквідацією майна. Мета – переділ ринку й нищення малого й середнього бізнесу.

Утім, Володимир Солошенко не побоявся особисто вийти до розлючених підприємців. Хоча, деякі немолоді бізнес-леді ледь стримувались, щоб не роздерти чиновника на сувеніри.

Солошенко теж виглядав переконливо. Він заявив, що якщо підприємцям давати документи на землю, то замість МАФів може вирости щось значно більше. Зокрема, ресторани й навіть будинки!

Зрозуміло, що треба зробити більш прозорі правила для ведення бізнесу. Власників кіосків можна підтримувати чи не підтримувати – але зрозуміло, що це додаткові робочі місця!

...Вельми ласий шматок "електорального пирога", особливо на передодні виборів.

 

Микола Спірідонов, спеціально для УП.Київ

powered by lun.ua