Шведський фан-кемп: винні обоє!

08.06.2012  18:00 __ Микола Воробйов

8 червня на Трухановому остові в Києві відбулась визначна подія. Адже в день старту футбольного турніру 8 червня посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен відкрив фан-кемп для 7 тисяч своїх земляків. Уже після обіду в табір мала заселитись перша група туристів зі Швеції.

Слід зазначити, що журналісти "Євро-патруля" ще в квітні виявили  проблеми із підготовкою кемпу для вболівальників. А минулої п’ятниці разом із колегами вкотре пересвідчились у неможливості здати об’єкт вчасно. Але коли зазначені сюжети транслювались у вечірніх новинах, увага телевізійної аудиторії була прикута не стільки до насущних проблем підготовки турніру, скільки до абстрактних речей про проведення Євро в Україні, які звучали від гостей "Шустер live".

У ніч із 7 на 8 червня автор цих рядків вкотре відвідав фан-кемп. Попри заяви організаторів про перший заїзд в табір 400 туристів зі Швеції 8 червня, більше двохсот фанів прибули в столицю ще напередодні. Тож на Трухановому острові стали часто зустрічатись окремі групи вболівальників. За словами туристів, зараз їх поселили у "тимчасовій будівлі", яка розташована за 500 метрів від кемпінгу, вглиб острова.

За логікою, якщо матч збірної Швеції відбудеться в понеділок 11 червня, то протягом вихідних в табір мають заїхати ще, як мінімум, дві тисячі фанів. Але конкретну їх кількість організатори поки не уточнюють. Загалом, упродовж турніру в кемпі мешкатимуть близько 7 тисяч гостей.

Загалом на облаштування кемпа шведи вже перерахували 2,5 мільйона гривень. Відомо, що проживання для кожного вболівальника в середньому складатиме 20 євро за ніч. За умов, навіть якщо тут мешкатимуть тільки 3 тисячі шведів, добовий прибуток для організаторів складатиме 60 тисяч євро, не враховуючи заробітки на сувенірах, харчуванні і транспортуванні туристів.

Але в ці дні мрії шведських організаторів  про надприбутки можуть швидко розвіятись. Оскільки існує загроза того, що їх клієнти просто відмовляться проживати в запропонованому місці.

І якщо для українського читача про підрядників із комунального підприємтсва "Плесо" вже й так достатньо інформації в інтернеті, то на особливостях роботи підприємців зі Швеції варто зупинитись окремо.

Оргінізацією кемпу займається фірма CampSweden, співробітники якої організовували вже не одну подорож для своїх клієнтів за кордон. Варто відмітити, що робота за межами просторів ЄС для даної компанії є чи не першим досвідом. Можливо, саме тому дирекція CampSweden була впевнена у гарантіях щодо здачі кемпу вчасно, які вони регулярно звучали від чиновників із КМДА. Але, як відомо, у бізнесу "по-українськи" є свої особливості.  

Станом на 8 червня – день офіційного відкриття шведського табору закордонні організатори припустились наступних помилок, які можуть коштувати їм не тільки втрати іміджу компанії, але й мільйонними збитками.

По-перше, замовники уклали договір із підприємством, яке має сумнівну репутацію. Як відомо, КП "Плесо" опікується столичними пляжами. У минулому році заступника з питань організації безпеки на водних об’єктах КП "Плесо" Дениса Рудника затримали під час отримання хабара в розмірі $4 тисячі. За повідомленнями ЗМІ, гроші він отримав надавши дозвіл на будівництво на тому ж Трухановому острові.  Але, не зважаючи на це, чиновник продовжує займати попередню посаду. Ще раніше у 2009 році співробітники СБУ затримали двоє "плесівців" на отриманні хабара в більш значній сумі 130 тисяч гривень.  

По-друге, строк на виконання робіт із благоустрою території на Трухановому остові був дійсно вкрай коротким. Самі роботи розпочались близько двох місяців тому. Мабуть, тому представники Посольства Швеції намагались зняти із себе формальну відповідальність за зведення кемпу. 21 травня на офіційній сторінці Посольства з’явилось уточнення про те, що "Посольство НЕ відповідає за наметовий табір шведських вболівальників на території Труханового острова".  

По-третє, упродовж всього часу підготовки співробітники фірми CampSweden продовжували вводити в оману своїх клієнтів, запевняючи їх, що підготовка кемпу "відбувається за графіком". А на сторінці Фейсбук публікують фото виключно із позитивного ракурсу, запевняючи про "певні недоліки в облаштуванні табору", які найближчим часом все ж вдасться усунути.  

Чи вдасться організаторам зі Швеції переконати своїх фанів селитись в спартанських умовах і відстояти репутацію самої фірми ? Про дізнаємось вже найближчим часом….

 

Микола Воробйов, ГК "Євро-патруль" 

powered by lun.ua