Кияни створили культурну республіку у Гостинному дворі

31.05.2012  12:57 __ Ірина Балачук

Захисники Києва від забудовників захопили Гостинний двір на Контрактовій площі і влаштували там мистецько-освітній простір.

Живуть там активісти уже 5 днів – 26 травня у Гостинному дворі небайдужа молодь організувала альтернативний день Києва і з тої пори вирішила не залишати двір, у якому влада запланувала реконструкцію з перепрофілюванням під бутики.

Щодня молоді хлопці і дівчата проводять у дворі чимало цікавих заходів: гра на музичних інструментах, співи, майстер-класи тощо.

У Гостинному дворі можна і в бадмінтон пограти... Фото з Facebook

"П'ятий день життя Гостинної республіки настав!:) Хочете стати громадянином Гостинної республіки? Це просто. Завітайте!", - закликають активісти у Fаcebook.

"Гостинний Двір живе і тримається! Всередині двору дуже затишно", відзначають кияни.

...і послухати лекцію. Фото з Facebook

За словами однієї з активісток Марії, кияни не полишають Двір навіть вночі.

"Першу ніч ночували там кілька людей, потім до нас приєдналися інші, близько 8 людей. Ми там ночуємо. Тепер чергують люди від 3 до 5 людей ми змінюємо один одного. Принесли спальники, коремати. Спимо на вулиці, в арках Двору. Зручно і затишно спати на природі", - розповіла Марія.

 

Активісти облаштувалися у дворі. Їх не лякає ні бруд, ні купи сміття довкола. Фото Віталія Лямічева з Facebook

Вона додала, що ця "гостинна республіка" привертає увагу не лише молоді, а й дорослих киян, політиків і навіть закордонних журналістів.

"Кількість охочих допомогти щодня зростає – від активних киян до дипломатів. Журналісти з різних країн приїжджають. Учора були з Голландії, раніше – з Німеччина. Люди почали проявляти інтерес. Приходять деякі політики і пропонують свою допомогу. Але в нас є своя рада і ми прийняли таке рішення: хочете допомогти – допомагайте, але так, як це роблять прості кияни. Без камер, без гучних заяв на відео. Можете допомогти – прийдіть допоможіть прибрати, чи матеріали купіть", - додала Марія.

Під вечір на стінах Двору показують кіно, або улюблені мультики. Фото Марії Лебедєвої з Facebook

Кожного дня у Дворі нова культурна програма.

"Дуже багато охочих зробити там виступи чи провести якісь майстер-класи. Це чудово – знайомитися, товаришувати, спілкуватися вчитися чогось нового. А як надзвичайно слухати музику ввечері – ніби ти не посеред мегаполісу, а десь у затишному лісі чи на березі озера", - захоплено додала Марія.

Або співають пісень біля багаття. Фото Марії Лебедєвої з Facebook

У четвер – шостий день "культурної облоги" двору – заплановані о 14.00 – майстерклас Yobbies (пластикові манекени), о 15.00 прибирання, далі сієста, файвоклок, о 18.00 – паралельно проходитимуть: поетичні читання та майстер-клас з в'язання.

О 19.00 пройде акустичний концерт, а о 20.00 лекція з історії Києва про Андріївський узвіз.

Проводять майстер-класи з малювання. Фото Марії Лебедєвої з Facebook

"Сьогодні хочемо прибрати весь бурд у дворі. Там дощок багато після ремонтів, інших речей. Ми використаємо всі ці матеріали для побудови сцени і лавочок, щоб зручно було тут жити", - додала Марія.  

"Дуже просимо усых, хто має можливість долучитися до прибирання. А ми за це віддячимо культурною програмою. Але без партійної символіки, без брендів. Наша тусівка антикомерційна, бо це місце для людей, а не для реклами", - відзначила Марія.

бартер)

 

За словами активістки, у них немає електрики. Точніше була, але організація, яка планує реконструювати Гостинний двір під магазини, відрізала. Але кияни мають генератори, тож поки жоден кінопоказ і жодна лекція не були скасовані.

Охочих допомогти чи виступити у Дворі - чимало. фото Олександра Піддубного з Facebook

"Ми не згодні з тим, що цю будівлю хочуть віддати під торгівлю. Ми хочемо показати, що двір можна наповнити мистецькими некомерційними подіями. Ми хочемо показати, що цей вільний простір можна заповнити цікавішими речами, ніж магазин, яких у місті сотні", - розповіли активісти.   

Залишати Двір вони не мають наміру, а всіма своїми діями хочуть привернути увагу влади до чергової "гарячої точки Києва".

"Гостинний двір має бути громадським простором мистецького, громадського та культурно-освітнього призначення. Гостинний двір є пам’яткою архітектури, і цей статус має бути легалізовано (повернуто)", переконана молодь.

Як відомо, Київрада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою ПАТ "Укрреставрація" на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Після містобудівної ради стало відомо, що внутрішній двір Гостинного двору зменшать, на будівлі надбудують мансарду, заглиблять Двір на один поверх, знищать тераси першого поверху і розмістять там бутики.

Чи вдасться небайдужим киянам витримати оборону - покаже час. 

 

Ірина Балачук

powered by lun.ua