Для кого Водохреща? Для людей чи Азарова?

19.01.2011  15:27 __ Павло Морозов

На Оболонській набережній, де не перший рік будується Свято-Покровський собор УПЦ, щороку проходять купання на Водохреща.

На Дніпрі завжди вирізали ополонку у вигляді хреста, батюшка освячував воду, а місцеві мешканці радо йшли купатися.

Але в останні роки тут відбувається мега-свято, адже освячувати воду приїжджає сам  Митрополит Володимир. До того ж саме тут святкує Водохреща керівництво країни.

Тож цілком зрозуміло, що до приїзду "високих" гостей усе готують на вищому рівні.

Так, ще ввечері на верху набережної стояв кіоск, а зранку його вже не стало. Не те, щоб його прибрали геть - просто відсунули метрів на 50, що б не впадав в око. До того ж привезли таку розкіш як біо-туалети.

Територію біля річки прибрали, встановили бортики на воді, на які можна обпертися, виставили намет МНС, розкинули намети кафе, і вирізали традиційну ополонку у вигляді хреста.

Автор прийшов купатися близько 7 ранку. Звісно, в таку ранню годину жодних чиновників на набережній не було. Натомість на пляжі зібралися місцеві мешканці. Народу було чимало, охоче пірнали у крижану воду як люди у віці, так і молоді.  

 7 ранку. Людей біля Дніпра зібралося чимало. Хтось прийшов купатися, хтось підтримати. Тут і далі фото автора

Але про серйозність майбутнього заходу з вищим духовенством і першими особами держави свідчило те, що начальник рятувальної станції у гумовому костюмі поліз на лід діставати порожню пляшку, що лежала в кількох метрах від ополонки. 

Рятувальник ризикував життям через пляшку? 
Врешті-решт рятувальник провалився на крихкому льоду, але пляшку прибрав.

У цей час усі охочі купалися в ополонці. Але за якихось півгодини прийшла група міліціонерів. Мешканцям сказали, що купання закінчилося й неважливо, що хтось вже роздягнувся чи зайшов у воду. Заборонено й все! 

 Міліціонери не підпускали людей до ополонки

Також підійшли будівельники із ціпками і дошками, що б зміцнити вирізаний хрест.

Комунальники принесли червоні дошки, які потім перетворилися на хрест на воді 

Міліціонери в цей час оточили по периметру підхід до ополонки і наголосили, що до 12.00, до приїзду Митрополита, купатися вже ніхто не буде.

Люди обурювалися і  підходили перепитати, чому так сталося, натомість міліціонери почали хамити.  

Коли автор дістав фотоапарат, міліціонер підійшов і тихо з використанням лайки попросив "заховати камеру, інакше розіб'є мені об голову"...

З ранкових подій задаюся питанням, а для кого це Водохрещення - для народу чи все-таки для Митрополита? 

Згодом на набережній з'явилися килими, духівництво 

 та високоповажні гості - прем'єр Микола Азаров, глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, голова КМДА Олександр Попов. Фото з сайту КМДА
 
Павло Морозов

powered by lun.ua