Передвиборчий цинізм: технічні кандидати дерибанщиків крадуть голоси в борців за ліс

01.10.2010  14:40 __ Олег Боровий

Депутат селищної ради Коцюбинського Володимир Жарков та його команда отримали у власність ділянки в скандальному лісі під Коцюбинським.

Таємниці слідства - хто став власником лісу - розкрили нотаріуси.

Щоб відтягнути голоси  у захисників лісу, які вже ведуть дворічну боротьбу, Володимир Жарков став технічним кандидатом задля перемоги місцевого селищного голови - Вадима Садовського.

Електорат, ошуканий Вадимом Садовським та псевдогромадськими слуханнями, вірить, що отримає ділянки в лісі, які вже роздерибанили між собою депутати селищної ради та підставні особи Дніпропетровської області, піде й проголосує за злочинну владу в надії отримати землю.

"Це типова технологія. Вони намагаються створити технічних кандидатів, щоб у справжніх борців за ліс та людей, які роками щось робили для селища, відтягнути голоси", - аналізує ситуацію в селищі експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Щоб бути більш переконливим, Володимир Жарков поширює селищем газету, тиражем 10 тисяч примірників.

"На мою думку, не так важливо, кому належить ліс - Києву чи Коцюбинському. Головне, що ліс має бути лісом. Не чиєюсь присадибною ділянкою чи городом, а віковічним лісом, легенями усієї Київської області", - заявляє він на шпальтах своєї газети "Рідне Коцюбинське".

 Так ідейний натхненник й друг Жаркова, Андрій Старовойт, зрубав ліс і вже будується 

До редакції "Української правди. Київ" потрапив список нових власників лісу.

Володимир Жарков - депутат селищної ради, очільник політичної партії "Пряма дія", колись очолював "УкраАзіаБуд", який в Києві кинув недобудованими скандальні дніпровські висотки, отримав ділянку в лісі за адресою вулиця Мальовнича, 33.

Окрім нього низку ділянок отримали члени партії "Пряма дія", яку очолює Володимир Жарков, та наближені до нього люди.

Олександр Саідов - очільник київського осередку партії "Політичне об'єднання "Пряма дія" отримав в лісі ділянку поблизу з своїм побратимом Володимиром Жарковим (Мальовнича, 35). Тепер вони будуть сусідами через паркан.

Марія Сова - депутат селищної ради Коцюбинського, член політичної партії "Пряма дія" отримала 15 соток в лісі за адресою: вулиця Травнева, 28.

Андрій Старовойт - ідейний натхненник і засновник партії "Пряма дія", очільник школи бойових мистецтв "Пересвіт", вихованці якої працюють тілоохоронцями VIP-осіб (один з учнів, захищаючи ректора Ірпінської податкової академії загинув за сумнівних обставин) - отримав ділянку лісу за адресою: вулиця Миру, 3. І перший з усіх власників лісу розпочав рубку дерев.

Катерина Кільбурт - генеральний секретар (голова секретаріату) української федерації фрі-файту, президентом якої є Андрій Старовойт, отримала 15 соток за адресою Миру, 1/4.

Сергій Даніш - голова контрольно-ревізійної партії "Пряма дія", отримав ділянку лісу на вулиці Молодіжній, 2/6.

Наталія Драганчук - у селищі її знають як помічницю Володимира Жаркова, вона брала участь в організації низки його публічних заходів, отримала 8 соток (а не як її керівники по 15) за адресою: Садова 5.

На зборах Драганчук Наталія, Володимир Жарков та Марія Сова розповідають людям про розвиток селища 
На зборах Драганчук Наталія, Володимир Жарков та Марія Сова говорять людям про розвиток селища

Такий цинізм обурює навіть тих, хто навчався в одному класі з Володимиром Жарковим.

"Отримала сьогодні газету. Він знаєте в школі такий ніби порядний був. Але влада всіх змінює. Там дружина не останню роль зіграла", - говорить коцюбинчанка, що вчилась разом з депутатом селищної ради.

"Ці спортивні школи "Пересвіт"... Дехто каже, що там діти слухають тільки Старовойта й, якщо він дасть команду "фас" - вони будуть робити, що він скаже", - додає вона.

Але оманливі статті - це не єдине, чим досягається найвищий ефект передвиборчого цинізму.

"У своїй передвиборчій агітації Володимир Жарков зайшов якнайдалі: він передруковує у своїй газеті лісозахисні статті-розслідування авторів "Української правди. Київ" Олега Борового та Ірини Федорів, щоб створити імідж новоспеченого Робіна Гуда - борця за ліс", - обурюється коцюбинчанин В'ячеслав.

Нагадаємо, що нещодавно Володимир Жарков виступив з ідеєю захистити ліс і створити на його території Національний заповідник.

Однак, за підрахунками, в селищного депутата й його людей разом понад 100 соток рекреаційного ресурсу в приватній власності, то розпочати він може легко саме з цієї територій й повернути її у власність державі для створення заповідника.

Саме тому варто просити Володимира Жаркова надрукувати і цю статтю тиражем у 10 тисяч примірників, як це він зробив із передруком попередніх статей.

Оскільки журналісти отримали список власників рекреаційного ресурсу України, то по кожному з них буде проведене журналістське розслідування.

У першу чергу це стосується тих, хто захоче на цих місцевих виборах іти до влади.

Володимир Жарков може бути не єдиним технічним кандидатом. У селищі, де ніколи не було бігбордів, дерибанщики лісу вже їх встановили й демонструють свою "зелену" політику виборцям.

 Вадим Кузьміч - депутат селищної ради. Закидали яйцями у перший же день

Це депутат селищної ради, який вирішив за 5 років вперше своїм обличчям та ще й у великій кількості привітати на зовнішній рекламі коцюбинчан із днем селища.

На рекламі розміщений знак - білочка в лісі. Це символ Коцюбинського, який є на в'їзді з кільцевої дороги.

Обличчя у Кузьміча Вадима усміхнене: він задоволений, що отримав земельну ділянку в лісі за адресою вул. Травнева 12, як і всі депутати, а тепер має чергову можливість навішати передвиборчу локшину мешканцям Коцюбинського.

У перший же день розміщення реклами на бігборді, який для депутата Кузьміча спеціально встановили поблизу магазину, невідомі обстріляли його народною передвиборчою зброєю - яйцями.

"Має повне право вітати односельчан з плакатів після того, як отримав хабар лісом і його ім'я в списках тих перших 501 разом із мешканцями Дніпропетровщини. Вітаю, односельчани, ліс роздали", - іронізує коцюбинчанин Андрій Скипальський.

"Віками ніхто не наважувався рубати, а ми тут такі класні, думаємо про розвиток - і під забудову. Все вже розвинули в селищі і тільки нам ліс заважає рухатися далі. З цим і вітаємо. Думаю, символ білки згодом потрібно поміняти на сокири", - додає він.

На яку посаду буде балатуватися Кузьміч Вадим поки невідомо.

"Зараз він може стати і технічним кандидатом Вадима Садовського, який, як і Володимир Жарков, перед виборами швидко стане одним із захисників лісу, хоча і той і той отримав ділянки, а може піти депутатом. Тільки от не відомо в нашу раду чи в Ірпінь", - припускає активістка Юлія Васіна.

 
Жаркова можна знайти під номером 10

Намагання вплинути на виборців за рахунок "озеленення" своєї передвиборчої політики викликає обурення односельчан.

"Депутати не хочуть жити на вулицях того селища, яким вони керують: Паризької Комуни, Червоноармійській, Доківській, Меблевій, тощо. Вони прагнуть жити не з коцюбинчанами в реальному, створеному їхньою ж бездіяльністю світі з відсутністю дитсадків, з розбитими дорогами, безглуздими дитячими смертями, з маршрутками, які згорають на кінцевих, а хочуть жити в котеджах на вулиці Мальовнича, Садова, Квіткова, Травнева, Сонячна", - заявляє Ірина Федорів, мешканка вулиці Меблевої.

"Зараз протягом місяця ми почуємо просто неймовірну кількість добрих справ, яку вони планують зробити у передвиборчих програмах. Питання в іншому. Що заважало їм це робити всі ці 5 років? Роздерибанили ліс. Суди проти шкідливих викидів "Пластмасу" зупинили. Біда в тому, що ми залишимось на вулицях Залізнична, Вокзальна, а для них є вже й вулиця Райдужна", - додає вона.

 
Олег Боровий

powered by lun.ua