Позмагатися з часом, або Велоекскурсія містом з детективним присмаком

01.07.2015  12:57 __ Українська правда. Київ


Схоже, велорух у Києві та Україні все більше набирає обертів! Услід за щонедільними велотренуваннями у Вишгородському районі Київщини, з’явилися велопоходи до віддалених сіл Полісся, а днями у столиці презентували ще один велостартап - QUEST.bike.

QUEST.bike – це не просто захоплива екскурсія містом, це цікава гра з детективним сюжетом, низкою завдань, загадок і пошуком артефактів.

Ідея QUEST.bike народилася лише навесні, та вже доступна у 3 містах світу.

У команді організаторів лише чотири люди і, як вони жартують, один червоний велосипед, але хлопці та дівчата вже встигли написати і випробувати гру у Берліні та створити сценарії для ще 5 міст – Відня, Кракова, Праги, Києва та Львова.

Поки що проект працює лише у Києві, Кракові та Берліні, у решті міст квести запустять найближчим часом.

 

Про новий вид "детективної велоекскурсії" розповів "Українській правді. Київ" співзасновник проекту Володимир Дем’яненко.

"Офіційний старт нашого проекту був 26 червня. Суть його полягає у знайомстві з містом шляхом велоквесту з детективним сюжетом. Учасникам потрібно мати лише велосипед і смартфон. Від QUEST.bike вони отримають захопливий сценарій з незвичайними пригоди і пошуком таємниць", - розповів активіст.

За словами Дем’яненка, концепцію нового проекту розробили навесні – написали пробну гру для Берліна. Квест прийшов до смаку учасникам, тож організатори вирішили розвивати гру далі в інших містах.  

Сьогодні кияни та гості столиці мають змогу відвідати неймовірну екскурсію українською столицею – "THE BIG BANG KYIV".

Учасникам гри за лічені години до великої наукової конференції у Києві доведеться шукати молодого відомого вченого, який приїхав доповідати про своє надзвичайне відкриття і раптом кудись зник, поставивши виступ під загрозу зриву.  

Триває екскурсія 3 години, учасники пройдуть і проїдуть загалом близько 15-20 км. Сценарій доступний на українській, англійській та російській мовах.

 

"Ця гра уже доступна. Більше того найближчі два тижні можна грати абсолютно безкоштовно! Надалі вона буде платною. Особливість гри полягає у тому, що вона стане цікавою розвагою, як для компанії друзів чи кількох команд, так і для одного учасника, який хоче познайомитися з містом і позмагатися з часом", - розповів Дем’яненко.

"Наприклад, ви самі чи з чоловіком, подругою приїхали у нове місто. Ви не знаєте його і дуже хочете з ним познайомитись. Ви можете обрати класичну екскурсію з гідом і довгими розповідями, а можете придбати сценарій і почати шукати природи! Унікальність гри в тому, що, натискаючи кнопку "старт" - ви відразу граєте. Тобто ви змагаєтеся не з іншою командою, ваш супротивник – час!", - пояснив Дем’яненко.

 

Крім того, грати можна у будь-який зручний час – не треба чекати групу, збирати учасників чи підлаштовуватися під конкретні години.

"Для Києва сьогодні написаний один сценарій. Гра охоплює територію від Поштової площі до НСК "Олімпійський". Маршрут велосипедний і досить довгий - близько 20 км. Але не треба хвилюватися, якщо ви не маєте велосипеда – байк можна взяти напрокат у наших партнерів. Ще й зі знижкою", - розповів Дем’яненко.

У планах організаторів розвивати авторську платформу – залучати нових цікавих авторів, які б писали сценарії квестів для інших міст.

"Насправді, це важкий, тривалий і багаторесурсний процес. Написання одної гри займає десь близько двох місяців з тестуванням, перекладом на різні мови, підготовкою ілюстрацій. Тому шукаємо авторів, які будуть заробляти разом з нами і писати захопливі екскурсії для інших міст світу", - поділився планами організатор.

 

У команди, окрім комерційних квестів, є і соціальні, які наразі орієнтовані на Європу – "Український Берлін", "Українська Вена" і "Українська Прага". Ці квести проходять місцями, пов’язаними з Україною, та українськими діячами, що жили і працювали у цих містах.

"Таким чином хочемо популяризувати Україну у Європі і світі", - пояснив Дем’яненко.

В Україні ж із соціальних проектів планують проводити "Конкурс веломаршрутів".

Проект QUEST.bike є комерційним: Дем’яненко та один з учасників берлінського квесту, якому дуже сподобалася гра, вклали в нього 12 тисяч євро. Ці кошти були спрямовані на підготовку сценаріїв (для цього активісти проїхали багато міст, поспілкувалися з місцевими жителями і гідами), розробку сайту і софту, підтримку офісу та інші організаційні моменти.

За кордоном гра коштує 30 євро для команди до 5 осіб, в Україні її вартість становитиме 15 євро. Квест розрахований в основному на 16-55-річних учасників, які можуть легко пересуватися містом на велосипеді.

До слова, на найближчі вихідні готуються "шукати вченого" у Києві близько півтори сотні осіб.  

 

У планах команди проводити великі квест-тури різними містами.

"Хочемо організувати масштабну гру різними містами, щоб туристичним автобусом перевозити учасників від міста до міста, а у місті влаштовувати захопливі екскурсії, з пошуком пригод і розгадуванням таємниць", - підсумував Дем’яненко.  

Фото надані організаторами

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua