Депутати Київради: безхатченки та мільйонери

07.05.2015  12:17 __ Ірина Федорів, Остап Кучма


Моніторинг декларацій депутатів Київради Громадського руху ЧЕСНО виявив, що понад 10 % депутатів не мають власного житла. І це переважно – мажоритарники.

Найгірші справи у депутата від "Громадянської позиції" Романа Головні. У нього і доходи нульові, і жити ніде, якщо вірити декларації.

До списку безхатьків потрапив і мільйонер мажоритарник з Оболоні Вадим Столар, який увійшов за рівнем доходів за 2014 рік у топ-5 депутатів Київради.

Щоправда, депутат-прогульник Столар у своїй декларації зазначив, що члени його сім’ї проти того, аби оприлюднювати інформацію про свої статки та майно. Хоча за законом депутат зобов’язаний задекларувати і свої статки, і статки родини. Тому з декларації не зрозуміло, чи є у його сім’ї житлова площа.

 

Столар – не єдиний мільйонер-мажоритарник, який не задекларував ані квартир, ані будинків.

Аналогічна ситуація у представника команди нардепа від БПП Дмитра Андрієвського у Солом’янському районі.  

УДАР-івець Олег Костюшко також не має житла, але має понад 20 мільйонів заощаджень.

Разом із братом він володіє ТОВ "Будматеріали-вторресурси", основним видом діяльності якого є оренда нерухомості. Зрештою, безхатько і торговець нерухомістю Костюшко опинився на четвертому місці найбагатших депутатів Київради за фінансовими активами.

 

Очолює цей список із великим відривом від інших депутатів "радикал" Олександр Вовченко, якого у лютому призначили керівником Служби віце-прем’єра. До того Вовченко займав керівну посаду в ТОВ "Житлобудінвест" , а згодом очолював житлово-експлуатаційну компанію ТОВ "Ітон Груп".

У зятя екс-нардепа Віктора Пилипишина – Костянтина Ялового – в активі 25 мільйонів гривень.

Одразу ж після шлюбу з донькою Пилипишина у нього з’явилися дві компанії-забудовниці – "Космо-Фасад" та "КосмоПакБуд".

Якщо одним депутатам нема де жити, то інші мають тисячі квадратних метрів.

 

Перше місце посідає "свободівець" Олег Чернецький, у якого на відміну від однопартійця-безхатченка Руслана Андрійка, не просто є де жити. У нього у власності аж 6 квартир та 5 будинків. Сумарно житлової та нежитлової площі у власності депутата та сім’ї понад 6000 м2.

Забудовник-УДАР-івець Максим Микитась, у якого торік були найбільші доходи, має у власності разом із родиною 2 "садові будинки" загальною площею майже 2 тисячі квадратних метрів.

На третьому місці – прогульник-мажоритарник з Солом’янського району В’ячеслав Непоп. Він, як і Микитась, теж веде будівельний бізнес.

Громадський рух ЧЕСНО також визначив тих депутатів, які мають найбільше нерухомості – і житлової, і нежитлової, як то гаражі, офіси тощо.

З-поміж лендлордів Київради лідерство у представника "Батьківщини" – кандидата на виліт Володимира Бондаренка. Саме він є власником Українського села під Києвом.

 

На другому місці УДАР-івець мажоритарник з Голосієва рекламіст та поліграфіст Олег Калініченко.

Мажоритарник з Солом’янки Олег Костюшко, який поповнив ряди безхатьків та увійшов до топ-5 найбагатших депутатів, з-поміж найбільших лендлордів посів третє місце.

А найбагатший "радикал" Київради Вовченко тут поступився колегам і посів четверте місце.

З-поміж столичних депутатів є й ті, хто має цілі автопарки. Так мажоритарник зі Святошина екс-ГАК-івець та прогульник Київради Олександр Пабат задекларував аж 11 машин.

 

У Пабата є автівки на будь-який смак – від вінтажної Волги ГАЗ-21 до ексклюзивного Aero-8. "Легкий, потужний та невимушено-стильний" британський спорткар на сайті виробника коштує щонайменше $90 тисяч.

На другому місці мажоритарник зі Святошина В’ячеслав Непоп. Депутат-забудовник є власником Лексуса LX 570 та ГАЗ-21, члени сім’ї більше полюбляють Мерседеси G55 і мають аж дві такі моделі.

Ще один власник авторпарку і теж прогульник – представник Самопомочі Роман Андрейко – у власності має Мерседес E-250 та Нісан Мурано. У сім’ї – Форд Фієста, Нісан Кашкай, Мерседес GLA.

"Свободівець" Олександр Семененко на себе зареєстрував Шкоду Фабію, а сім’я має у власності Лексус та Рендж Ровер.

Попри те, що депутати Київради мають достатньо статків у жодного власника приватного автопарку немає екологічних машин, таких як Тесла.

Знаково також те, що у цьому списку немає жодного УДАР-івця. Але представники більшості Київради відзначились з-поміж тих, хто володіє водним транспортом і мотоциклами.

 

Мотолюбитель Дмитро Бондаренко з Громадянської позиції отримав 2,5 мільйона гривень у дивідендах та процентах, проте не має жодної копійки, офіційно вкладеної у цінні папери, на банківських рахунках чи у статутному капіталі підприємств.

Громадський рух ЧЕСНО нагадує, що станом на 30 квітня понад 20 депутатів не надали для публікації на офіційному сайті Київради свої декларації.

З них більшість – мажоритарники-УДАР-івці.

Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.

Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці ([email protected]).

Ірина Федорів, регіональний координатор громадського руху ЧЕСНО

Остап Кучма, аналітик Громадського руху ЧЕСНО

powered by lun.ua