Кличко: суперечки щодо Театру на Подолі припиняться, коли почнуться виставиФото kiev.klichko.org

Мер Києва Віталій Кличко, який обіцяв, що без врахування думки громади Театру на Подолі не здадуть в експлуатацію, таки відкрив будівлю, яка обурила громаду.

Про це повідомляє прес-служба політика.

Відзначається, що 9 жовтня Кличко передав символічний ключ від Театру на Подолі його директору Віталію Малахову.

Мер Києва відзначив, що було багато суперечок в суспільстві щодо фасаду приміщення, через це відкриття трохи затягнулося.

"Але, я переконаний, всі суперечки щодо театру на Подолі припиняться, коли тут почнуться вистави", - наголосив Кличко.  

Також у коментарі журналістам мер додав, що робоча група, яка була створена і працювала разом з представниками громади, "знайшла компромісне рішення і звернулася за експертизою об‘єкту".

За словами Кличка, зараз ця робоча група також напрацьовує рішення щодо співпраці меценатів і громади в майбутньому.

"Українська правда" зверталася до прес-служби мера з проханням прокоментувати його слова про те, що без врахування думки громади Театру на Подолі не здадуть в експлуатацію, а також щодо долі петиції про знесення будівлі театру, яка набрала 10 тиясч підписів і була прийнята до розгляду Київрадою.

Однак там не відповіли на ці питання, лише зазначили, що все буде згодом у релізі.

Як відомо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру, зведеного на Андріївському узвозі.  

"Українській правді" стало відомо, що Архітектурно-містобудівна рада, яка розглядала проект, зробила зауваження і попросила архітектора Олега Дроздова врахувати їх. Після цього Дроздов повинен був надати проект на розгляд ради для затвердження, але він не з'явився.

Реконструювали театр коштом кондитерської корпорації "Рошен". Компанія виділила 165 мільйонів гривень. 

29 листопада 2016 року фасад нової будівлі театру відкрили. 

Архітектор нової будівлі київського академічного театру на Подолі Олег Дроздов стверджує, що не отримував конструктивних пропозицій щодо змін у фасаді театру. 

Водночас головний архітектор Києва Олександр Свистунов заявив, що щодо нової будівлі театру будуть громадські обговорення.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що без врахування думки фахівців і громадськості щодо зовнішнього вигляду будівлі, театр на Подолі не буде зданий в експлуатацію. 

У грудні столична влада пообіцяла провести незалежну технічну експертизущодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

27 грудня відбулося перше публічне обговорення Театру на Подолі.

28 грудня 2016 року петиція на сайті Київради з вимогою демонтувати фасад нової будівлі Театру на Подолі набрала необхідні для розгляду 10 тисяч голосів.

29 грудня 2016 року Київрада повідомила, що прийняла до розгляду петицію щодо знесення нового фасаду театру на Андріївському узвозі.

У березні при Департаменті містобудування та архітектури КМДА створили робочу групу, яка займеться врегулюванням ситуації довкола Театру на Подолі.

9 квітня довкола скандального Театру на Подолі прибрали будівельний паркан.

20 квітня стало відомо, що архітектор Герман Волга разом з іншими архітекторами-киянами розробив альтернативний проект будівлі Театру на Подолі. 

У вересні на сайті петицій до Київради зареєстрували вимогу ввести скандальну будівлю Театру на Подолі в експлуатацію. Наразі вона зібрала 4,6 тисячі підписів.  

26 вересня прес-служба корпорації Roshen повідомила, що проектна документація з реконструкції Театру на Подолі отримала позитивний висновок Української державної будівельної експертизи.

29 вересня Держархбудінспекція України прийняла в експлуатацію скандальну будівлю Театру на Подолі.

Українська правда

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ