Прокуратура не змогла забрати у забудовника землю біля СофіїВищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу заступника прокурора Києва щодо визнання незаконним та скасування рішення Київради про передачу в оренду ТОВ "Житло-Буд" 0,1 га землі під забудову в історичній частині Києва.

Про це свідчить постанова суду від 1 серпня 2017 року, повідомляють "Наші гроші".

Йдеться про земельну ділянку площею 0,1 га на вулиці Стрітенській, 8, яку Київрада віддала в оренду ТОВ "Житло-Буд" у квітні 2005 року.

За вилучення та припинення користування цією землею Київрада проголосувала двома роками раніше.

Відзначається, що віддана під забудову ділянка знаходиться в історичному ареалі міста і належить до земель історико-культурного призначення зі спеціальним режимом використання.

Згідно з позовом заступника прокурора Києва, спірну ділянку передали в оренду під будівництво житлового будинку незаконно, оскільки це суперечить статтям ЗУ "Про охорону культурної спадщини", а також Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини.

З позовом про визнання незаконним та скасування пункту рішення, яким депутати віддали землю у користування "Житло-Буду", прокурор звернувся лише в кінці березня 2016 року.

При цьому, у прокуратурі зауважили, що не пропустили строку позовної давності.

Як відомо, у травні 2016 року господарський суд Києва прийняв перше рішення у справі, яким визнав позовні вимоги необґрунтованими.

У жовтні 2016 Київський апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції, визнавши договір оренди ділянки недійсним.

Однак, у лютому 2017 Вищий госпсуд скасував вже постанову апеляційної інстанції, пояснюючи, що суд не взяв до уваги заяву відповідача про сплив строку позовної давності.

Як з’ясували у Вищому суді, перший заступник прокурора Києва у квітні 2004 року подав протест на один з пунктів спірного рішення Київради, який та відхилила через кілька місяців.

Отже, підсумували у суді, прокуратурі Києва було відомо про рішення Київради, а отже початок перебігу строку позовної давності розпочався з моменту подання протесту.

Видання зауважує, що 2004 році прокурор намагався опротестувати пункт 4 рішення, а передача в оренду землі на Стрітенський прописана у документі під пунктом 9.

Справу направили на новий розгляд до Київського апеляційного господарського суду, де 12 квітня 2017 року первинне рішення у справі залишено без змін.

Вдруге отримавши справу до розгляду, 1 серпня цього року Вищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу прокурора.

ТОВ "Житло-Буд" належить Івану Куровському – нардепу V, VI ("БЮТ"), VII (був членом фракції "Партії регіонів" з 2012 по 21 лютого 2014 року) скликань ВРУ.

 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ