Кличко заборонив Гогольfestу проводити заходи у скандальному Театрі на ПодоліФото з facebook

Міська влада заборонила "Гогольfest-2017" проводити заходи європейської програми у Театрі на Подолі.

Про це повідомляє сайт фестивалю.

"Дорогі друзі, на жаль, локація Театр на Подолі не буде учасником програми Гогольfest – 2017. Ми аналізуємо критичну ситуацію, в якій опинився фестиваль, і прагнемо зробити усе можливе", - йдеться в повідомленні.  

Як повідомив "Українській правді. Київ" засновник фестивалю Влад Троїцький, про таке рішення міської влади стало відомо лише вранці 1 вересня.

"У нас виникла серйозна проблема, бо ми до останнього моменту, до сьогоднішнього дня сподівалися, що нам вдасться домовитися про тимчасове використання будівлі, щоб ми провели свою європейську програму у Театрі на Подолі. Але сьогодні нам сказали, що категорично ні", - сказав він.

Троїцький додав, що фестиваль отримав експертизу про те, що будівля безпечна.

"Але через активність "Громади Андріївського узвозу",  Кличко не ризикнув це зробити (дати дозвіл на проведення заходів фестивалю, – ред.) і категорично заборонив використовувати театр", - сказав засновник фесту.

Він додав, що цілком розуміє мера Києва.

"Я його розумую, він не хоче опинятися у зоні скандалу. Інша справа, що я не розумую позиції цієї громади, бо в кращому випадку вони доб’ються, що ця будівля стоятиме мертвою. Мало того, що вони підкладають свиню такій важливій події в країні, так у подальшому ця будівля стоятиме мертва. Вони ж не пропонують жодного конструктиву", - сказав Троїцький.

Він переконаний, що проблема викликана тим, що частині людей не подобається зовнішній вигляд будівлі і вони вимагають її знести.

"Але ж є люди, які підтримують такий дизайн і таку архітектуру будівлі", - сказав Троїцький.

За його словами, відсутність однієї з локацій не поставить фестиваль під загрозу зриву, однак у програму будуть змушені внести деякі зміни, зокрема, скоротити українську програму.  

"Ззараз вирішуємо, де і як ми можемо провести ці заходи, бо Театр на Подолі, то, певно, одна будівля в країні, яка задовольняє усі технічні параметри театру європейського. Ми думаємо, що частину програми спробуємо розмістити у Довженко-центрі, скоротивши українську програму. Але в нас там не все вміщається, то ведемо переговори ще з деякими центрами. Також треба все погодити з директорами європейських проектів, чи готові вони адаптувати програму до нового майданчика", - сказав Троїцький.

Він додав, що наразі всі зусилля його команди покладені на вирішення цього питання і висловив сподівання, що проблему вдасться вирішити. 

Як відомо, Гогольfest стартує 7 вересня. У Театрі на Подолі передбачалося 8 заходів – балетів, концертів та музично-хореографічних перфомансів.

Як відомо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру, зведеного на Андріївському узвозі.  

"Українській правді" стало відомо, що Архітектурно-містобудівна рада, яка розглядала проект, зробила зауваження і попросила архітектора Олега Дроздова врахувати їх. Після цього Дроздов повинен був надати проект на розгляд ради для затвердження, але він не з'явився.

Кондитерська корпорація "Рошен" виділила 165 мільйонів гривень на реконструкцію Київського драматичного театру на Андріївському узвозі. 

29 листопада 2016 року фасад нової будівлі театру відкрили. 

Архітектор нової будівлі київського академічного театру на Подолі Олег Дроздов стверджує, що не отримував конструктивних пропозицій щодо змін у фасаді театру. 

Водночас головний архітектор Києва Олександр Свистунов заявив, що щодо нової будівлі театру будуть громадські обговорення.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що без врахування думки фахівців і громадськості щодо зовнішнього вигляду будівлі, театр на Подолі не буде зданий в експлуатацію. 

У грудні столична влада пообіцяла провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

27 грудня відбулося перше публічне обговорення Театру на Подолі.

28 грудня 2016 року петиція на сайті Київради з вимогою демонтувати фасад нової будівлі Театру на Подолі набрала необхідні для розгляду 10 тисяч голосів.

29 грудня 2016 року Київрада повідомила, що прийняла до розгляду петицію щодо знесення нового фасаду театру на Андріївському узвозі.

У березні при Департаменті містобудування та архітектури КМДА створили робочу групу, яка займеться врегулюванням ситуації довкола Театру на Подолі.

7 квітня після першого засідання робочої групи щодо "чорного театру" керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко заявив, що рішення щодо подальшої долі Театру на Подолі може бути напрацьоване за 2 місяці.

Робоча група також прийняла рішення, що будівля Театру на Подолі мусить пройти 2 експертизи – містобудівний аналіз (що можна було б побудувати на вказаній земельній ділянці) та експертиза проектних рішень (комплексна експертиза законності забудови).

9 квітня довкола скандального Театру на Подолі прибрали будівельний паркан. 

20 квітня стало відомо, що архітектор Герман Волга разом з іншими архітекторами-киянами розробив альтернативний проект будівлі Театру на Подолі. 

Ірина Балачук, Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ