Музей науки у Києві планують відкрити восени 2018 рокуФото з сайту МОН

Міністерство освіти і науки має намір відкрити Музею науки у Києві восени 2018 року.

Договір про створення музею підписали 27 липня між Фондом держмайна та компанією "Альдо", повідомляє сайт відомства.

"В Україні буде створено перший Музей науки – його розташують у Києві, у приміщенні за адресою вулиця Антоновича, 180", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що проект реалізується в межах державно-приватного партнерства. Інвестор має виконати ремонт та реконструкцію приміщень і створити унікальний освітній простір, частиною якого буде Музей.  

Будівля, яку реконструюватимуть, знаходиться в управлінні Міносвіти і має 5000 м2 вільних площ.

Зараз у приміщенні розміщується УкрІНТЕІ та Державна наукова-технічна бібліотека. Відзначається, що після реконструкції вони отримають відремонтовані приміщення із сучасними системами опалення та вентиляції, архівним та бібліотечним обладнанням тощо.

За словами інвестора, орієнтовна вартість проекту – 150 мільйонів гривень. Його реалізація розрахована на 1 рік. 

Проектні роботи планують розпочати у серпні, а будівельні роботи – у жовтні цього року.

Освітній простір буде багатофункціональним і матиме кілька десятків різних зон. Це – експозиції (хімія, фізика, космос, підводний світ, роботи та ін.), майданчики для майстер-класів та відеодемонстрацій, науковий театр, зона невагомості, лабіринт, відкрита бібліотека тощо.

Планується, що Музей стане майданчиком наукової освіти, на базі якого побудують безперервну освітню вертикаль – від дитячого здивування, викликаного першим науковим досвідом, до першого наукового відкриття та інтелектуального стартапу.

Для цього комплекс поділять на такі простори: експлораторіум – освітні майданчики з інтерактивними експонатами, Дитячі наукові студії, Наукові секції, Відкриті лабораторії, Науковий коворкінг та науковий інкубатор, Тренінговий центр для педагогів та Профорієнтаційний та діагностичний центр для дітей та підлітків.

До створення музею долучать польських експертів, які свого часу робили Центр науки "Копернік" у Варшаві. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ