Київрада виграла апеляцію по "монстру" на ПодоліФото "Сегодня"

Апеляційний суд не дозволив забудовнику ТОВ "Пателі Лізинг" узаконити права власності на окремі квартири у „будинку-монстрі" вулиці Нижній Вал, 27-29.

Про це у facebook повідомила депутат Київради Ольга Балицька.

"Афера не пройшла: Київрада виграла апеляцію (одіозне рішення скасовано) і вступила третьою стороною в судових спорах", - написала вона.

Балицька нагадала, що узаконювати окремі квартири у недобуді незаконно, оскільки з юридичної точки зору недобудова/приміщення стає "квартирою" лише після введення в експлуатацію.

"Для всіх тих забудовників, які вважають, що їм все дозволено, інформую: Незалежно від стадії незаконного будівництва, вони зупиняються. Влада змінюється. Вже не вийде безкарно та успішно протягувати свої схеми", - підсумувала Балицька.

Як відомо, будівництво "монстра" майже завершено. Однак, забудовник фактично збрехав киянам, бо збільшив кількість поверхів у будинку після того, як оригінальний проект був погоджений на громадських слуханнях.

Замість запроектованих 6 поверхів будинок зараз має 14. Будівля розташована у частині історичного Подолу, де такі багатоповерхівки заборонені.

Варто відзначити, що те, що забудовник порушує містобудівні вимоги, було видно дуже давно – "незаконні поверхи" з’явилися ще кілька років тому.

У 2009 році відповідно до позитивного висновку ДП  "Укрдержекспертиза" Департамент містобудування та архітектури погодив проектну документацію для будівництва 7-поверхового об’єкта на вул. Нижній Вал, 27-29.

Повторна експертиза проекту проводилася у 2011 році, що призвело до зміни проектних рішень. Використовуючи прогалини у законодавстві, замовник ТОВ "Пателі Лізинг" скоригував проект до 13-ти поверхів.

У лютому 2015 року Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс на вул. Нижній Вал, 27-29.  

У серпні 2015 року столичні жителі взялися збирати підписи проти житлового будинку "Подол Престиж" за адресою Нижній Вал, 27-29.

Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада буде зносити будівництва, які ведуться з порушенням норм законодавства.  

Зокрема, у Києві демонтували незаконні поверхи у "будинку Філарета", що у Десятинному провулку. 

22 вересня 2015 року комісія Київради з питань землекористування та архітектури підтримала проект рішення, який зобов'язує забудовника ТОВ "Пателі Лізинг" демонтувати незаконні поверхи будинку на Нижньому Валу, 27-29.

7 грудня 2015 року Комісія з питань архітектури прийняла рішення обмежити будівлю на вулиці Нижній Вал по висоті 4-5 поверхами без можливості влаштування атикових поверхів та мансард, або каскадного будівництва споруди в глибину кварталу.

У разі невиконання цих вимог проект передбачав розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником.  

У грудні 2015 року Київрада відмовила ТОВ "Пателі Лізінг" у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу на вулиці Нижній Вал, 27-29.

У червні 2016 року суд зобов’язав знести незаконні поверхи "монстра" на Подолі.

Однак у квітні 2017 року ТОВ "Пателі Лізинг" почав "узаконювати" права власності на окремі квартири в недобудові через суд. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ