"Укртрансгаз" зняв обмеження на транспортування газу для ТЕЦ-6Фото naftogaz.com

"Укртрансгаз" зняв обмеження на транспортування газу для ТЕЦ-6, які були введені раніше через систематичну несплату за послуги транспортування газу та накопичення боргів.

Про це повідомляє НАК "Нафтогаз України".

"Наразі філія УМГ "Київтрансгаз" здійснила усі необхідні підготовчі роботи для відновлення транспортування природного газу для потреб ТЕЦ-6 у повному обсязі та очікує підтвердження від ПАТ "Київгаз" та споживача про готовність приймати природний газ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що "Укртрансгаз" погодився поновити газопостачання, "хоча із 61 мільйона гривень боргу за транспортування газу для виробництва електроенергії на даний момент до "Укртрансгазу" надійшло лише 20 мільйонів гривень".

"Загальна заборгованість ПАТ "Київенерго" перед "Укртрансгазом" за послуги транспортування становить близько 330 мільйонів гривень", - заявили у "Нафтогазі".

Також зазначено, що 23 червня КМДА надіслала до "Укртрансгазу" листа, яким гарантувала контроль за виконанням "Київенерго" зобов’язання погасити 41 мільйон гривень боргу до 30 червня.

""Нафтогаз" підтримав зняття обмежень на транспортування газу до ТЕЦ "Київенерго", незважаючи на суттєві ризики неповернення заборгованості. Якщо зобов’язання "Київенерго" по виплаті заборгованості до 30 червня не будуть виконані, газопостачання до ТЕЦ Київенерго може бути знову обмежено", - заявили у компанії. 

У "Нафтогазі" нагадали, що "Київенерго" заборгувало компанії близько 4,3 мільярда гривень за вже поставлений газ і є найбільшим боржником компанії.

Як відомо, 30 травня "Київтрансгаз" припинив газопостачання ТЕЦ-6, яка забезпечує гарячою водою Оболонь, Троєщину, Райдужний та Лісовий масиви Києва.

Компанія "Київенерго" заявила, що несе від такого відключення мільйонні збитки, а кияни можуть просидіти без гарячої води до жовтня.

Згодом Міненерговугілля дало доручення "Київтрансгазу" під’єднати до мережі ТЕЦ-6 у Києві, щоб відновити постачання гарячої води у кілька районів міста.

Міська влада сподівалася, що ТЕЦ №6 відновить повноцінну роботу до 25 червня, а мешканці Оболоні, Троєщини, Райдужного та Лісового масивів отримають гарячу воду.

Днями на під’їздах будинків з’явились оголошення від керуючих компаній з повідомленням про початок відновлення гарячого водопостачання і з проханням до мешканців перевірити, чи закриті крани у їхніх квартирах.

Тоді у КМДА повідомили, що подачі гарячої води очікують у найближчі дні.  

Українська правда

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ