Після "Маршу рівності" до поліцейського відділку доставили 6 осібФото npu.gov.ua

"Марш рівності" за права ЛГБТ спільноти пройшов досить спокійно. Це відзначали, як самі учасники, так і організатори і поліція.

""Марш рівності" завершився. Затриманих за правопорушення під час проведення цього заходу немає", - повідомляє сайт Нацполіції.

Із групою осіб, які спалили прапор ЛГБТ у парку, правоохоронці провели профілактичну бесіду.

"Шістьох осіб, які намагалися прорвати кордон поліції, доставляють до поліцейського відділку, аби з’ясувати їхні дані і надати правову кваліфікацію їхнім діям", - йдеться в повідомленні.

Член оргкомітету Київпрайду Зорян Кісь додав, що на момент закінчення маршу інформація про постраждалих до організаторів не надходила.

"Поки у нас немає такої інформації. Я думаю, що вона (у видку, якщо такі випадки були, – ред.), буде публікуватись. Ми просимо про всі випадки повідомляти нам, наші контакти є на сайті Київпрайду", - сказав Кісь на брифінгу на площі Льва Толстого після прайду.

Він додав, що усі "спроби провокацій" приймає, "як укуси комара".

"Тому що наші опоненти розуміють, що рух за права людини в Україні вже не зупиниш", - сказав Кісь.

Він відзначив, що піврічна підготовка до маршу була дуже складною, але загалом все пройшло добре.

"Співпраця з поліцією, треба відзначити, стає все кращою з кожним роком. І люди все більш організовані стають", - сказав Кісь.

Співорганізатор маршу Анна Шаригіна долала, що о 10 ранку 19 червня відбудеться прес-конференція з аналізом прайду, озвучена кількість учасників, можливі постраждалі та інше.

Як відомо, вранці біля червоного корпусу університету Тараса Шевченка сталися перші сутички націоналістів з поліцією перед запланованим "Маршем рівності" за права ЛГБТ-спільноти.  

Поліція вилучила балаклави та газові балончики у кількох молодих людей під час перевірки напередодні "Маршу рівності". У інших виявили яйця та зеленку.

Ірина Балачук, "Українська правда. Київ"

  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ